آموزش نحوه ورود به هاست سی پنل

 

در این مقاله به شما نحوه ورود به هاست سی پنل را آموزش خواهیم داد اما قبل از آن لازم است کمی با هاست سی پنل آشنا شویم. هاست لینوکس با کنترل پنل سی پنل محبوب ترین سرویس میزبانی وب در دنیاست. سی پنل (cPanel) با استفاده از کنترل پنل قوی و با امکانات مناسب به همراه طراحی کاربرپسند خود، باعث شده تا اکثر مردم در تلاش برای تهیه هاست های خود با کنترل پنل سی پنل باشند. همین موارد باعث شده است تا اهمیت دانش افراد از کنترل پنل cPanel افزایش یابد.

در ادامه به آموزش اولین گام از مباحث سی پنل می رویم که پایه تمامی اقدامات بعدی شامل مدیریت هاست وب سایت، ایجاد ایمیل اکانت، پارک دامنه، ثبت دامنه اضافه و غیره خواهد شد. در این آموزش بسیار آسان با ما همراه باشید تا شما را با جزییات نحوه ورود به کنترل پنل هاست لینوکس سی پنل آشنا کنیم.

ورود به هاست سی پنل به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم قابل انجام است.

آموزش ورود به هاست سی پنل، در حال حاضر برای تمامی کاربران هاست اشتراکی لینوکس IRPOWER شامل هاست ابری سیپنل ایران، هاست وردپرس ابری ایران، هاست سی پنل ایران، هاست سی پنل آلمان (اروپا)، هاست لینوکس سی پنل و سرویس های میزبانی وب لینوکس سیپنل کاربرد خواهد داشت. در صورتی که شما هم از سرویس های هاست سیپنل از شرکت های دیگری استفاده می کنید، مطمینا این مقاله آموزشی برای شما نیز مناسب خواهد بود.

در صورتی که خرید نمایندگی هاست لینوکس را انجام داده اید، جهت دسترسی به پنل مدیریتی WHM می بایست از مقاله آموزش ورود به کنترل پنل مدیریتی هاست سی پنل WHM استفاده فرمایید.

 

نحوه ورود به هاست سی پنل برای مدیریت هاست لینوکس

 

در صورتی که از مشتریان IRPOWER باشید و خرید هاست خود را از طریق ما انجام داده باشید،‌ امکان مدیریت خدمات میزبانی وب از طریق ناحیه کاربری شما در IRPOWER‌ بدون نیاز به دسترسی مجزایی یا ورود اطلاعاتی قابل انجام خواهد بود که در مقالات دیگری به تفصیل توضیح داده شده است. در این مقاله به دنبال روش های ورود به سی پنل به صورت مستقیم خواهیم بود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید:

 

چطور به کنترل پنل هاست لینوکس سی پنل لاگین کنیم؟

آموزش نحوه ورود به هاست سی پنل

 

در همین ابتدای کار لازم است این موضوع را با شما در میان بگذاریم که در صورت خرید هاست خود از شرکت های معتبر میزبانی وب، پس از اتمام مراحل خرید هاست، ایمیلی با مشخصات و نحوه ورود به کنترل پنل هاست سی پنل یا متن های مشابهی برای شما ارسال می شود که شامل لینک دسترسی به سی پنل و نام کاربری خواهد بود و جهت ورود به سی پنل به دو روش می توانید اقدام فرمایید:

 

🔵 روش اول ورود به هاست سی پنل:

 

اولین و ساده ترین روش ورود به cPanel از طریق پنل کاربری IRPOWER و ورود خودکار است که شما صرفا پس از ورود به حساب کاربری IRPOWER و بخش مدیریت سرویس، می توانید به راحتی و با کلیک و بدون نیاز به هیچگونه لینک ورود به سی پنل، نام کاربری و رمز عبور وارد هاست خود شوید. جهت ورود خودکار یا AutoLogin به سی پنل می توانید مقاله آموزشی زیر را به صورت کامل مطالعه فرمایید:

مقاله آموزشی ورود خودکار به هاست سی پنل از طریق پنل کاربری IRPOWER

 

🔵 روش دوم ورود به هاست سی پنل:

دومین روش ورود به هاست cPanel، از طریق لینک مستقیم به پنل هاست سی پنل به همراه کلمه عبور و نام کاربری است. در صورتی که هاست خود را به تازگی تهیه فرموده اید یا کلمه عبور فعلی سرویس میزبانی خود را در اختیار ندارید، صرفا کافی ایست از طریق این آموزش نسبت به تنظیم کلمه عبور هاست سی پنل خود اقدام فرمایید:

مقاله آموزشی آموزش تغییر کلمه عبور کنترل پنل هاست از طریق ناحیه کاربری

 

۱) مرورگر خود را باز نمایید و سپس با یکی از آدرس های زیر، صفحه ورود به سی پنل را بارگذاری کنید. در مثال های زیر منظور از:

Hostname: همان آدرس دسترسی به کنترل پنلی که از طریق ایمیل پس از تهیه سرویس به ایمیل شما ارسال شده است که به شکل آدرس دامنه مانند server.hostname.tld نوشته می شود.

IP: آدرس آیپی اشتراکی سرویس شماست که از طریق ایمیل پس از تهیه سرویس به ایمیل شما ارسال شده است که به شکل ۱۲۳.۱۲۳.۱۲۳.۱۲۳ نوشته می شود.

Domain: همان آدرس وب سایت یا نام دامنه شماست که به صورت نمونه example.tld نوشته می شود.

 

http://[Hostname یا IP یا Domain]/cpanel
http://[Hostname یا IP یا Domain]:2082
https://[Hostname یا IP]:2083

 

توصیه می کنیم که برای اتصال به هر کنترل پنلی و هنگام ورود به هاست سی پنل از روش های امن آن استفاده کنید. در بین آدرس های بالا، مورد سوم از پروتکل HTTPS (آدرس ورود با پورت ۲۰۸۳) استفاده می کند و گواهینامه SSL خود را فعال نموده است و از این جهت اهمیت دارد که اطلاعات جابه جا شده بین مرورگر شما و سرور  مورد نظر مانند سرور مجازی ایران توسط افراد سودجو در بین راه قابل شنود نباشد! به بیان ساده تر، در صورتی که اطلاعات ورود خود را وارد می کنید، کسی نتواند در بین راه اطلاعات ورود و یا اطلاعات با ارزش دیگر شما را مشاهده کند یا در آینده از آنها سواستفاده کند!

با ذکر این مقدمه، لازم است این را اضافه کنیم که در برخی از زمان ها و با اعمال محدودیت های زیاد از جانب مراجع تامین کننده زیرساخت کشور،‌ ممکن است دسترسی های امن (بر پایه پروتکل HTTPS) محدود شود که ممکن است امکان دسترسی از این طریق از بین رود! در این شرایط می توانید به صورت محدود و با در نظر گرفتن شرایط امنیتی دیگر، از آدرس های جایگزین برای ورود به هاست سی پنل خود استفاده نمایید.

 

۲) در قسمت Username، نام کاربری اکانت خود را وارد کنید. نام کاربری ورود به اکانت سیپنل شما پس از ایجاد توسط شرکت میزبانی وب، برای شما ارسال شده است. معمولا این امر از طریق ایمیل به ایمیل آدرس معرفی شده شما در آن شرکت انجام می شود.

 

آموزش نحوه ورود به هاست سی پنل

 

۳) در قسمت Password، رمز عبور خود را وارد نمایید. پسورد ورود به cPanel شما نیز مانند یوزرنیم شما در اطلاعیه خرید هاست شما اعلام می شود.

توصیه می کنیم تا پس از اولین ورود به هاست سی پنل خود، پسورد خود را تغییر دهید و در جای امنی ذخیره نمایید. در نظر داشته باشید پسورد کنترل پنل هاست و همچنین ناحیه کاربری خود را هیچ گاه در اختیار افراد نامطمین قرار ندهید چرا که به راحتی امکان دسترسی و مدیریت اکانت میزبانی وب خود را در اختیار آنها قرار خواهید داد و ممکن است عواقب نامطلوبی برای وب سایت و کسب و کار شما داشته باشد.

 

۴) در نهایت بر روی دکمه Log in کلیک کنید. به همین سادگی ورود به cPanel هاست شما به همین سادگی انجام شد!

 

نکات مهم در رابطه با نحوه ورود به cPanel:

نکته اول: ممکن است پس از ورود به هاست سی پنل، به دلیل عدم بروزرسانی رمز هاست خود طی مدت زمان طولانی، از سمت سی پنل درخواست می شود که با استفاده از کلمه عبور فعلی سرویس، کلمه عبور هاست خود را بروزرسانی فرمایید که کافی ایست با استفاده از کلمه عبور فعلی سی پنل به عنوان Old Password و کلمه عبور جدید به عنوان New Password نسبت به تغییر رمز عبور سی پنل اقدام فرمایید. آموزش تصویری به شرح زیر است:

 

پس از تغییر رمز عبور سی پنل مجدد، صفحه ورود سی پنل نمایش داده خواهد شد که این بار با کلمه عبور جدید سی پنل می توانید وارد کنترل پنل cPanel شوید.

آموزش نحوه ورود به هاست سی پنل

نکته دوم: در صورتی که کلمه عبور فعلی سرویس خود را در اختیار ندارید و یا نیاز به کمک داشتید، حتما از طریق تیکت پشتیبانی درخواست خود را اعلام فرمایید.

نکته سوم: در صورتی که از نام کاربری خود بی اطلاعید یا آن ها را فراموش کرده اید، به ناحیه کاربری IRPOWER خود وارد شده و از طریق منو سرویس ها و با کلیک بر روی نام سرویس مورد نظر، نام کاربری برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

نکته چهارم: در طول دوره سرویس میزبانی وب خریداری شده، شما تنها می‌توانید رمزعبور خود را تغییر دهید و نام کاربری شما ثابت و غیر قابل تغییر خواهد بود. در صورت تمایل به تغییر رمز عبور، تلاش کنید حتما از رمز عبور قوی و مناسبی استفاده نمایید.

نکته پنجم: در صورتی که تمایل دارید آموزش های دیگر مربوط به سی پنل را مشاهده کنید، کافی است بر روی مقالات آموزشی کنترل پنل سی پنل کلیک کنید.

نکته ششم: در صورتی که تمایل دارید با خدمات هاست سی پنل ما با خدمات و امکانات ویژه بیشتر آشنا شوید، بر روی خرید هاست لینوکس سی پنل کلیک کنید.

ما مجموعه کاملی از لایسنس‌های مورد نیاز در زمینه میزبانی وب را گرد هم آورده ایم تا به سادگی بتوانید از نسخه قانونی بهترین نرم‌افزارهای مرتبط با میزبانی وب استفاده کنید. لایسنس های قابل ارائه شامل محبوب‌ترین پنل‌های مدیریت هاست مانند لایسنس سی پنل، سیستم عامل‌ تخصصی میزبانی وب CloudLinux، وب سرور قدرتمند LiteSpeed و … می‌باشد.

۵/۵ - (۱۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)


 1. موسوی
  موسوی
  اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۳ در ۲:۴۱ ب٫ظ

  من از localhost استفاده میکنم چطور وارد شم؟

  پاسخ
  • علی شمس آبادی
   علی شمس آبادی
   اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۳ در ۹:۳۴ ق٫ظ

   با سلام،

   با توجه به اینکه کنترل پنل cPanel یک کنترل پنل وب هاستینگ می باشد، لذا امکان نصب و استفاده از این کنترل پنل در localhost وجود ندارد.

   در صورتی که میزبانی سایت های شما در سرورهای IRPOWER انجام می شود، لطفا درخواست خود از طریق تیکت پشتیبانی به ما اطلاع دهید تا آدرس های ورود به کنترل پنل cPanel هاست شما، خدمتتان اعلام گردد.

   در خدمتتان هستیم.

   پاسخ