با خدمات گواهی SSL آشنا شوید ...

با خرید SSL (مخفف Secure Sockets Layer) با انجام رمزنگاری محرمانه اطلاعات در ارتباطات بین سرور میزبان وب‌سایت و مرورگر مخاطب، باعث ناخوانا شدن اطلاعات ردوبدل شده بین سرور و کاربر خواهد شد و این موضوع باعث افزایش ضریب امنیتی وب‌سایت و اطلاعات خواهد شد تا افراد سودجو که درصدد دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربران هستند نتوانند هیچ اطلاعات قابل فهمی را مشاهده نمایند. این افراد با انجام شنود هایی بین مسیر مرورگر و سرور میزبان وب‌سایت، همواره درصدد سرقت اطلاعات مهم کاربران از جمله پسوردهای کاربران، اطلاعات بانکی، رصد فعالیت های کاربر و غیره خواهند بود که با خرید گواهی SSL از مراجع معتبر می توانید از سواستفاده های این افراد جلوگیری نمایید. علاوه بر این موضوع، گوگل به عنوان بزرگترین جستجوگر اینترنتی، خرید SSL را برای تمامی وب‌سایت ها الزامی می‌داند و همین موضوع باعث خواهد شد تا وب‌سایت هایی که در حال استفاده از گواهینامه دیجیتالی SSL یا همان پروتکل HTTPS (به جای پروتکل HTTP) هستند، از رتبه بالاتری در گوگل به نسبت رقبایی که از گواهی SSL استفاده نمی کنند، برخوردار شوند.

خرید گواهینامه SSL

انواع گواهی SSL

گواهی SSL دامنه (DV)
(SSL Domain Validated)

بر اساس نام دامنه اعتبار سنجی انجام می‌شود و وب‌سایت با پروتکل https قابل بارگذاری است.

گواهی SSL سازمانی (OV)
(SSL Organization Validated)

تایید در سطح دامنه و کسب‌وکار انجام می‌شود و این گواهی SSL تنها قابل ارائه به اشخاص حقوقی است.

گواهی SSL گسترده (EV)
(SSL Extended Validated)

تایید و احراز هویت در بالاترین سطح انجام می‌شود و آدرس وب‌سایت با نشان سبز رنگ در مرورگر مشاهده می‌شود.

Google SEO

ارتقا رتبه در موتورهای جستجو

گوگل استفاده از گواهی SSL و فعال بودن پرتکل HTTPS وب سایت را برای ارتقا امنیت وب سایت و حفظ حریم خصوصی کاربران سایت حیاتی می‌داند. به همین دلیل، وب سایت‌هایی که از رمزگذاری گواهی SSL استفاده میکنند، در رتبه بندی موتورهای جستجو ارتقا می‌یابند.

افزایش نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری

تحقیقات بر روی عادت بازدید کنندگان و کاربران کسب‌وکارهای آنلاین نشان می‌دهد خرید SSL و فعال بودن پرتکل HTTPS وب سایت تاثیر عمده‌ای بر تصمیم به خرید آن‌ها ایفا می‌کند و در نتیجه احتمال خرید را افزایش می‌دهد.
(برای مشاهده ستون‌های جدول آن را به راست بکشید)
گواهینامه صادرکننده نوع صدور برای
دامنه ملی
صدور برای
دامنه بین المللی
هزینه سالیانه
خرید Positive SSL Sectigo DV ۵۱۰,۰۰۰ تومان خرید
خرید Commercial SSL CERTUM DV ۵۷۸,۰۰۰ تومان خرید
خرید Positive Wildcard SSL Sectigo Wildcard DV ۶,۱۲۰,۰۰۰ تومان خرید

با گواهینامه Wildcard بدون نیاز به تهیه گواهی مجزا برای زیر دامنه‌ها به تعداد نامحدود زیر دامنه‌های دامنه از گواهینامه SSL برخوردار ‌می‌گردند.

همکاران تجاری صادر کنندگان گواهی SSL

CERTUM

CERTUM مرجع صدور گواهینامه SSL در سال 1998 به عنوان یک شرکت Unizeto Technologies SA برای ارائه خدمات صدور گواهینامه های امنیتی مربوط به امضای الکترونیکی تأسیس شد. این شرکت از قدیمی ترین و بزرگترین مراجع صدور گواهینامه SSL عمومی در لهستان است که در مقیاس جهانی فعالیت می کند.

Sectigo

بیش از دو دهه‌ از فعالیت Sectigo در ارائه‌ راه حل‌های امنیتی وب می‌گذرد. Sectigo با نام قدیمی Comodo به عنوان بزرگترین مرجع صدور گواهینامه SSL تجاری با بیش از 100 میلیون گواهینامه SSL صادر شده در سراسر جهان شناخته می شود. Sectigo دارای تجربه و دانش لازم برای برقراری امنیت وب سایت ها با انجام رمزنگاری اطلاعات آنها با استفاده از گواهی SSL بوده است و در میان وب سایت های دنیا از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار است.

گواهی SSL رایگان یا تجاری، مسئله این است!


با گسترش ارائه گواهینامه SSL رایگان این سوال رخ می‌دهد که چرا باید برای خرید SSL هزینه کنیم؟

گواهی‌ SSL رایگان از نوع DV بوده و از نظر اعتباری در پایینترین سطح قرار دارند.

دوره اعتبار گواهینامه دیجیتال SSL رایگان کوتاه هست و مکرر باید تمدید شود.

گواهینامه SSL رایگان هیچگونه تضمین مالی در صورت شکسته شدن یا نفوذ ارایه نمی دهند.

عدم ارائه پشتیبانی از جانب صادر کننده در هر یک از مراحل دریافت، فعالسازی و پس از آن.

گواهی SSL رایگان یا تجاری، مسئله این است!

اعتمادی به رنگ سبز

داشتن نوار آدرس سبز در بالای مرورگر روش نمایش مورد اعتماد بودن کسب‌وکار شما در دنیای وب است. این نوار نشان می‌دهد که شما قابل اعتماد هستید و قدم‌های لازم برای اثبات آن را برداشته اید.

ما در زمانی زندگی می کنیم که همه نگران حفظ حریم شخصی خود هستند. با انجام چند گام اضافی برای بدست آوردن EV SSL ، به مشتریان بالقوه خود می گویید که در واقع به حفظ حریم خصوصی آنها و محافظت از اطلاعات شخصی آنها اهمیت می دهید.

هرچند تهیه گواهی EV SSL قدمی کوچک بنظر می‌رسد ولی در جلب اعتماد بازدیدکننده تاثیری ژرف دارد.

EV SSL

ویژگی‌های عمومی خرید گواهی SSL

 • افزایش رنک وب سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل پس از خرید و فعالسازی گواهی SSL
 • امکان دریافت نماد اعتبار (اینماد) دوستاره از سازمان صنعت معدن و تجارت و افزایش اعتماد کاربران پس از خرید گواهینامه دیجیتال SSL
 • افزایش امنیت وب سایت و رمزنگاری اطلاعات رد و بدل شده بین سرور و مرورگر به جهت جلوگیری از سرقت اطلاعات با فعالسازی گواهی SSL
 • هر دو گواهی SSL ارایه شده توسط ۹۹٪ مرورگرهای اینترنتی موجود (از جمله گوگل کروم، فایرفاکس) پشتیبانی می شوند.
 • گارانتی مالی گواهینامه SSL در صورت اثبات نفوذ به رمزنگاری
 • نصب و فعال سازی رایگان گواهی SSL صادر شده برای خریداران هاست IRPOWER

شرایط صدور گواهینامه SSL

 • مشخصات Whois دامنه مورد استفاده در گواهینامه دیجیتال SSL باید کامل و صحیح باشد.
 • گواهینامه‌ SSL از CERTUM قابل ارائه بر روی تمامی پسوند‌های دامنه اعم از دامنه های IR و دامنه های بین المللی مانند COM, NET و غیره خواهد بود.
 • گواهی SSL از COMODO قابل ارایه بر روی دامنه‌های ir. یا دامنه‌هایی که در آنها عبارت “iran” وجود دارد نیست.
 • تایید یا رد گواهینامه‌ SSL ارایه شده بر عهده شرکت صادر کننده آن می باشد. (در صورت رد درخواست صدور گواهینامه، مبلغ پرداختی برای خرید گواهی SSL بطور کامل به شما بازگشت داده خواهد شد)
 • سرور هاست میزبان دامنه استفاده شده در زمان خرید گواهی SSL لازم است قابلیت دریافت ایمیل جهت تایید مالکیت دامنه داشته باشد.

سوالات پر تکرار پیرامون گواهی SSL

مدت اعتبار زمانی گواهی‌ SSL صادر شده چقدر است؟

در حال حاضر تمامی گواهی‌های اس اس ال صادره با اعتبار زمانی یک ساله ارائه می‌شوند. در صورت تمایل به تمدید گواهی های اس اس ال خود می توانید در انتهای دوره مالی خود نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

آیا پس از خرید گواهی SSL می توانم آن را بر روی چند دامنه نصب کنم؟

هیچ یک از گواهی‌های اس اس ال ارائه شده توسط  IRPOWER در حال حاضر Multi-Domain نمی‌باشند و در نتیجه تنها برای یک دامنه صادر می‌شوند. تنها در صورتی که تمایل داشته باشید برای زیر دامنه های خود (Sub-domain) گواهی SSL داشته باشید، می توانید از گواهی SSL Wildcard استفاده نمایید.

آیا محدودیتی در تعداد Reissue گواهی SSL وجود دارد؟

خیر، برای گواهی‌های اس اس ال DV محدودیتی در تعداد صدور مجدد (Reissue) وجود ندارد.

چه مدارکی برای صدور و فعالسازی گواهی SSL نیاز است؟

برای گواهی‌های اس اس ال DV که پر مخاطب ترین نوع گواهی اس اس ال به حساب می آید، نیاز به ارایه مدارک خاصی نیست و تنها با داشتن دسترسی به ایمیل ادمین وب سایت خود ([email protected]) می توانید مرحله تایید مالکیت دامنه خود را انجام دهید.

برای گواهی‌های اس اس ال EV لطفا قبل از خرید گواهی SSL،‌ با ما در تماس باشید تا مدارک مورد نیاز به شما اعلام شود.

آیا امکان فسخ گواهی SSL پس از خرید آن وجود دارد؟

خیر، این موضوع از جانب صادرکننده های گواهی SSL ارایه نمی شود و در صورتی که گواهی SSL خریداری شده صادر شود، دیگر امکان فسخ و بازگشت هزینه های پرداختی آن وجود نخواهد داشت.

آیا برای دامنه IR (دامنه های ملی) میتوانم گواهی SSL تهیه کنم؟

بله، برای این منظور کافی است گواهینامه دیجیتال SSL از مرجع صادر کننده CERTUM را از جدول بالا انتخاب نمایید تا بتوانید بر روی دامنه های ملی (IR) گواهینامه معتبر خود را نصب نمایید.

در نظر داشته باشید در صورتی که در نام دامنه خود کلماتی مانند IRAN یا IR یا مواردی که به نام ایران مرتبط باشد، وجود داشته باشید، فارغ از اینکه پسوند دامنه شما IR است یا بین المللی، شما لازم است از خدمات CERTUM برای گواهینامه SSL خود استفاده نمایید.

 

آیا نصب گواهی SSL بر روی دامنه سایت به صورت رایگان انجام خواهد شد؟

نصب رایگان گواهی SSL بر روی کلیه خدمات میزبانی وب (هاستینگ) و سرور مجازی یا اختصاصی IRPOWER به صورت رایگان انجام خواهد شد. در نتیجه اگر خرید هاست خود را از IRPOWER انجام داده باشید و تمایل داشته باشید سرویس گواهینامه دیجیتال SSL را بر روی آن نصب کنید، کافی است با ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت به صورت رایگان نصب گواهینامه SSL برای شما انجام شود.

برای کاربرانی که خرید هاست خود را از IRPOWER انجام نداده اند، در صورتی که از کنترل پنل های هاست معتبر (مانند سی پنل، دایرکت ادمین و پلسک) استفاده می کنند، نصب گواهینامه SSL برای آنها با دریافت هزینه نصب انجام خواهد شد.

به راهنمایی بیشتری نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید: ۱۰۰۰-۴۷۶۲ (۰۲۱)
مشتاق شنیدن صدای شما هستیم!

به توضیح بیشتری نیاز دارید؟

مرکز آموزش با صدها آموزش کامل و تصویری در خدمت شماست!