نحوه ورود به WHM نمایندگی هاست

 

WHM که در ابتدا مخفف Web Host Manager بوده است، نام یکی از برندهای شرکت سیپنل (cPanel) است که به جهت ایجاد دسترسی نمایندگان هاست برای مدیریت سرویس های میزبانی وب و کاربران نهایی (End User) طراحی شده است و امروزه به قدری این موضوع در بین متخصصین جا باز کرده است که کمتر کسی ممکن است به معنی و مفهوم ابتدایی آن توجه داشته باشد! در نظر داشته باشید ممکن است به جای WHM از اصطلاحات عامیانه سیپنل، پنل مدیریت، کنترل پنل و یا … نیز استفاده شود که ممکن است همگی معنی و مفهوم WHM را داشته باشد!

این دسترسی که به صورت خودکار پس از خرید لایسنس سیپنل و نصب آن روی سرور اختصاصی یا سرور مجازی شما ایجاد می شود، از چندین روش در دسترس قرار خواهد گرفت که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

 

نحوه ورود به کنترل پنل مدیریت نمایندگی هاست (WHM)

 

۱- مرورگر خود را باز نمایید و سپس با یکی از آدرس‌های زیر، صفحه ورود را بارگذاری کنید:

http://your-domain.com/whm

http://your-domain.com:2086

https://your-domain.com:2087 (حالت امن)

در اینجا منظور از your-domain.com همان نام دامنه شماست.

 

در حالت امن و با استفاده از پروتکل HTTPS این امکان ایجاد می شود تا ارتباط شما یا به عبارت بهتر مرورگر شما با سرور مانند سرور مجازی امریکا به صورت امن انجام شود و امکان مشاهده یا شنود اطلاعات در بین راه وجود نداشته باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به صفحه خرید گواهینامه SSL مراجعه فرمایید.

 

در نظر داشته باشید:

  • با توجه به اختلالات موجود در شبکه اینترنت ایران، ممکن است برای دسترسی به WHM خود در حالت امن در برخی از زمان ها! امکان پذیر نباشد. در این زمان ها شما می توانید از آدرس های دیگر برای ورود به پنل خود استفاده نمایید.
  • در صورتی که از IRPOWER نمایندگی
  • هاست لینوکس خود را تهیه کرده اید، ایمیلی برای شما ارسال می شود که در آن، آدرس دسترسی به WHM شما در آن وجود دارد. در نتیجه به راحتی می توانید از آن برای دسترسی به کنترل پنل مدیریت سی پنل سرویس خود استفاده نمایید.

 

۲- در قسمت Username، نام کاربری اکانت خود را وارد کنید. در صورتی که از کاربران ما هستید، نام کاربری در ایمیل اطلاعات سفارش شما درج شده است.

۳- در قسمت Password، رمز عبور خود را وارد نمایید. رمز عبور نیز مانند نام کاربری در ایمیل اطلاعات سفارش برای شما ارسال شده است.

توصیه می کنیم پس از اولین ورود به کنترل پنل نمایندگی هاست لینوکس خود حتما رمز عبور خود را تغییر دهید و آن را در جایی امن ذخیره کنید.

 

آموزش ورود به کنترل پنل مدیریتی WHM

(تصویری از نحوه ورود به کنترل پنل نمایندگی میزبانی وب)

 

۴- پس از تکمیل اطلاعات، بر روی دکمه Log in کلیک کنید و به کنترل پنل نمایندگی هاست لینوکس سیپنل خود وارد شوید.

 

پ.ن: ممکن است این سوال در ذهن شما بوجود آمده باشد که چقدر نام WHM و WHMCS چقدر بهم شبیه است، جالب است بدانید با توجه به اینکه در ابتدا WHM‌ وجود داشته است و پس از آن WHMCS بوجود آمده است، همچنین با توجه به ایجاد امکان مدیریت برخی از امکانات WHM توسط WHMCS در ابتدا، این احتمال وجود دارد که WHMCS نام خود را از WHM گرفته باشد! البته این موضوع مربوط به سال‌های بسیار قبل است اما به شما اکیدا توصیه میکنیم در این سال‌ها به هیچ عنوان از واژه WHM در زمان ثبت دامنه خود برای استفاده در زمینه میزبانی وب و دامنه نکنید چرا که ممکن است این موضوع شما را وارد دعوای حقوقی با کمپانی سیپنل کند!

 

 

در صورتی که تا به این لحظه سرویس نمایندگی هاست لینوکس سیپنل خود را خریداری نکرده اید، تنها کافی است بر روی خرید نمایندگی هاست لینوکس سیپنل کلیک کنید تا جزییات بسته‌ها به شما نمایش داده شود. IRPOWER‌ با وجود بیش از ۱۰۰۰ نماینده هاست و دامنه به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین شرکت‌های نمایندگی میزبانی وب و نمایندگی ثبت دامنه در ایران شناخته می شود که توانسته است خدمات با کیفیتی به همراه قیمت مناسب به نمایندگان خود ارایه کند.

 

موفق باشید.