ایجاد فایل CSR گواهی SSL در هاست دایرکت ادمین

قبل از آنکه به آموزش ایجاد CSR هاست دایرکت ادمین برای فعالسازی گواهینامه SSL‌ بپردازیم، در ارتباط با CSR‌ و SSL توضیحات مختصری ارایه میکنیم تا درک مسایل آسانتر شود.

 

گواهینامه دیجیتال SSL و CSR

قبل از شروع آموزش ایجاد CSR‌ در هاست دایرکت ادمین لازم است توضیحاتی در خصوص گواهی SSL و همچنین CSR ارایه کنیم تا ادامه آموزش برای شما راحت تر شود. گواهینامه دیجیتال SSL پروتکلی است که توسط آن داده های منتقل شده بین سرویس هاست و سرویس گیرنده (مرورگر کاربر) رمز نگاری و رمز گشایی می کند. برای این منظور اگر قصد خرید SSL دارید در مرحله اول به CSR نیاز دارید. CSR مخفف Certificate Signing Request است و به معنای درخواست گواهینامه دیجیتال است . CSR یک فایل متنی رمز گذاری شده است و حاوی اطلاعات مربوط به سازمان و دامنه مورد نظر برای تأمین امنیت است که برای فعال کردن گواهی SSL مورد نیاز است. این درخواست در سرور میزبان دامنه ثبت می شود و کد مربوطه در زمان خرید و فعالسازی گواهینامه SSL استفاده میشود. بسته به اینکه هاست وب سایت و میزبان با چه سیستم عاملی فعالیت می کند و از چه کنترل پنل استفاده می کند میتواند روند ایجاد فایل CSR متفاوت باشد. در این مقاله ما سعی داریم تا آموزش فعالسازی CSR را در هاست دایرکت ادمین لینوکس را به شما آموزش دهیم. لطفا مراحل زیر را دنبال کنید و اگر سوال یا ابهامی داشتید از طریق نظرات این مقاله آن را مطرح کنید.

 

مراحل ایجاد CSR هاست دایرکت ادمین

حال با توضیحات بالا به آموزش اصلی می پردازیم. به منظور ایجاد کد CSR در کنترل پنل DirectAdmin به منظور فعالسازی گواهی SSL مطابق با روش زیر اقدام کنید:

۱- ابتدا لازم است به کنترل پنل دایرکت ادمین هاست خود وارد شوید. برای این منظور از مقاله آموزشی مربوطه استفاده کنید.

۲- بعد از ورود به دایرکت ادمین هاست خود، تمامی گزینه های مدیریتی پنل دایرکت ادمین را بسته به قالب انتخابی شما قابل مشاهده خواهد بود. کافی است در بخش Advanced options بر روی گزینه SSL Certificates کلیک نمایید

بخش گواهینامه SSL‌ در کنترل پنل دایرکت ادمین

 

۳- در ابتدای صفحه باز شده در صورتی که با پیام SSL is currently disabled for this domain. You can enable it here روبرو شدید لازم است SSL را برای اکانت خود فعال نمایید. برای فعال سازی بر روی لینک here کلیک کنید و سپس گزینه Secure SSL را با زدن تیکت مقابل آن فعال نمایید و سرانجام به صفحه قبلی بازگردید. هم اکنون پیامی با عنوان SSL is currently enabled for this domain. You can disable it here روبرو میشوید.

۴- در این صفحه گزینه Generate new certificate را فعال کرده و سپس Create A Certificate Request را انتخاب نمایید. لطفا فیلد های مربوطه را تنها با مشخصات غیر ایرانی پر کنید.

 

فعالسازی SSL در هاست دایرکت ادمین

 

در فایل CSR اطلاعات مهمی همچون نام وب سایت و نام شرکت برای مرکز صدور گواهینامه ایجاد می شود که شامل موارد زیر است:

– در بخش ۲ Letter Country Code مخفف نام کشور غیر از ایران مثلا CA را وارد نمایید. لازم است این قسمت با استفاده از حروف بزرگ انگلیسی پر شود.

– در قسمت Statr/Provience استان یا ایالت غیر ایرانی را وارد نمایید.

– در بخش City نام شهر غیر ایرانی را وارد نمایید.

– در بخش company نام شرکت را وارد نمایید.

– در بخش company division بخش یا واحد مربوط با SSL در شرکت را وارد نمایید به عنوان مثال اگر در سازمان شما بخش IT مسئول آن است آن را وارد نمایید.

– در بخش common name نام وب سایت را به همراه www وارد نمایید
– در بخش keySize مقدار ۲۰۴۸ را انتخاب نمایید.
– در بخش Certificate Type گزینه SHA256 را انتخاب نمایید.
۵- بر روی گزینه Save کلیک نمایید. کد CSR شما ایجاد شد و صفحه ای همانند صفحه زیر کد CSR را به شما نمایش میدهد.
به همین سادگی ایجاد فایل CSR در دایرکت ادمین به پایان رسید و کافی است از این فایل در مکان خواسته شده استفاده کنید.
۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)