پروتکل SSL پروتکلی است که توسط آن داده ها بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده رمز نگاری و رمز گشایی می شوند. اگر قصد خرید ssl دارید در مرحله اول به CSR نیاز دارید.

CSR مخفف Certificate Signing Request است و به معنای درخواست گواهینامه دیجیتال است . یک فایل متنی رمز گذاری شده است و حاوی اطلاعات مربوط به سازمان و دامنه مورد نظر برای تأمین امنیت است که برای فعال کردن گواهینامه SSL دیجیتال مورد نیاز است. این درخواست در سرور میزبان دامنه ثبت میشود و کد مربوطه در زمان خرید و فعالسازی گواهینامه SSL استفاده میشود.

 

به منظور ایجاد کد CSR در کنترل پنل DirectAdmin مطابق با روش زیر اقدام کنید:

۱- ابتدا به کنترل پنل دایرکت ادمین وارد شوید.

۲- در بخش Advanced options بر روی گزینه SSL Certificates کلیک نمایید

 

۳- در ابتدای صفحه باز شده در صورتی که با پیام SSL is currently disabled for this domain. You can enable it here روبرو شدید لازم است SSL را برای اکانت خود فعال نمایید. برای فعال سازی بر روی لینک here کلیک کنید و سپس گزینه Secure SSL را با زدن تیکت مقابل آن فعال نمایید و سرانجام به صفحه قبلی بازگردید. هم اکنون پیامی با عنوان SSL is currently enabled for this domain. You can disable it here روبرو میشوید.

۴- در این صفحه گزینه Generate new certificate را فعال کرده و سپس Create A Certificate Request را انتخاب نمایید. لطفا فیلد های مربوطه را تنها با مشخصات غیر ایرانی پر کنید.

 

 

درفایل CSR اطلاعات مهمی همچون نام وب سایت و نام شرکت برای مرکز صدور گواهینامه ایجاد می شود که شامل موارد زیر است:

– در بخش ۲ Letter Country Code مخفف نام کشور غیر از ایران مثلا CA را وارد نمایید. لازم است این قسمت با استفاده از حروف بزرگ انگلیسی پر شود.

– در قسمت Statr/Provience استان یا ایالت غیر ایرانی را وارد نمایید.

– در بخش City نام شهر غیر ایرانی را وارد نمایید.

– در بخش company نام شرکت را وارد نمایید.

– در بخش company division بخش یا واحد مربوط با SSL در شرکت را وارد نمایید به عنوان مثال اگر در سازمان شما بخش IT مسئول آن است آن را وارد نمایید.

– در بخش common name نام وب سایت را به همراه www وارد نمایید
– در بخش keySize مقدار ۲۰۴۸ را انتخاب نمایید.

– در بخش Certificate Type گزینه SHA256 را انتخاب نمایید.
۵- بر روی گزینه Save کلیک نمایید. کد CSR شما ایجاد شد و صفحه ای همانند صفحه زیر کد CSR را به شما نمایش میدهد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)