نحوه نصب گواهینامه SSL در هاست DirectAdmin

 

HTTPS که مخفف Hypertext Transfer Protocol Secure است، پروتکلی است موازی با HTTP با این تفاوت که سطح امنیت آن به مراتب از پروتکل HTTP بیشتر است. پروتکل HTTPS با استفاده از تکنولوژی (SSL (Secure Sockets Layer پیاده‌سازی می‌شود. لذا در واقع با خرید ssl ، به طور خودکار HTTPS نیز فعال می‌شود. HTTPS از پورت ۴۴۳ در وب، برای برقراری ارتباط استفاده می‌کند.

 

تفاوت پروتکل HTTPS با HTTP در رمز نگاری اطلاعات انتقالی است. به آن معنا اطلاعات رد و بدل شده در شبکه توسط الگوریتم خاصی کد می‌شوند.

بدین ترتیب حتی چنانچه آن اطلاعات توسط بد‌افزارها و Cracker‌ها در دسترس قرار گیرد به صورت کدهای ناخوانا و غیر‌قابل استفاده خواهد بود. بنابراین با استفاده از HTTPS کانال ارتباطی امنی درون شبکه‌ی ارتباطی نا‌‌امن پدید می‌آید. Https یا SSL چیست و چرا مهم است؟

 

هر SSL فقط مختص یک دامنه (Addon Domain, Park Domain, SubDomain, Main Domain) است. بنابراین چنانچه در هاست خود از چند دامنه استفاده می‌فرمایید که قصد فعال سازی SSL برای همه آن‌ها دارید، لازم است به ازای هر یک، اقدام به تهیه گواهینامه SSL فرمایید. در ادامه با نحوه فعال‌سازی و نصب SSL در DirectAdmin از طریق ناحیه کاربری آشنا خواهید شد.

نصب گواهینامه SSL در هاست لینوکس دایرکت ادمین

۱- به منظور آگاهی از شرایط فعال‌سازی و سفارش نسبت به خرید گواهینامه SSL اقدام نمایید.

۲- پس از خرید در ناحیه کاربری شما سرویسی به نام گواهینامه دیجیتال – گواهینامه SSL اضافه خواهد شد که با کلیک بر روی آن وارد مدیریت سرویس می‌شوید.

۳- بر روی گزینه ورود به پیکربندی SSL کلیک نمایید. در صفحه جدید، دو قسمت اطلاعات سرور مانند سرور مجازی امریکا  و اطلاعات ارتباط با مدیریت دیده می‌شود.

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

 

۴- لطفا در بخش اطلاعات سرور داده‌های زیر را وارد نمایید:

نوع وب سرور : وب سرور مربوط به هاست را انتخاب نمایید. به عنوان مثال می‌توانید cPanel/WHM و یا Apache +ModSSL را انتخاب کنید.
CSR : لطفا مطابق با مقاله آموزش ایجاد CSR در دایرکت ادمین این کد را ایجاد کنید و در این فیلد قرار دهید.

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

 

۵- در قسمت اطلاعات ارتباط با مدیریت، فیلد‌های مربوط به آدرس را با مشخصات غیر‌ایرانی پر کنید.

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

 

نکته : در نظر داشته باشید حتما در فیلد‌های مربوط به آدرس ۱‌، آدرس ۲‌، شهر‌، استان‌، کد پستی‌، کشور و … اطلاعات غیر‌ایرانی وارد شود.

 

۶- بر روی گزینه ادامه خرید کلیک نمایید و وارد مرحله بعد شوید.

 

در این مرحله برای تایید گواهینامه، لازم است یکی از ایمیل اکانت‌های پیشنهادی زیر را انتخاب کنید تا لینک تاییدیه برای شما ایمیل شود.

 

۷- ابتدا برای ایجاد اکانت ایمیل در دایرکت ادمین اقدام کنید.

آموزش: نحوه ایجاد اکانت ایمیل در هاست دایرکت ادمین

 

۸- ایمیل پیشنهادی را انتخاب و بر روی گزینه ادامه خرید کلیک نمایید.

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

 

در این صورت ایمیلی به آدرس پیشنهادی ارسال می‌شود که لازم است با استفاده از IP غیر ایرانی آن را تایید فرمایید. ایمیل ارسالی همانند تصویر زیر می‌باشد که لازم است با کلیک بر روی here برای تایید ایمیل اقدام کنید.

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

 

۹- لطفا وارد Webmail خود شوید.

۱۰- ایمیلی با عنوان ORDER #123456789 – Domain Control Validation for www.YourDomain.com دریافت خواهید کرد. ایمیل دریافتی را باز کنید.

مطابق با تصویر بر روی لینک Here کلیک نموده و در صفحه باز شده Validation Code را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه Next کلیک نمایید. در صورتی که با صفحه زیر مواجه شدید، تایید گواهینامه SSL انجام شده است.

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

 

۱۱- پس از گذشت چند دقیقه، ایمیلی با عنوان ORDER #123456789 – Your Globe Standard SSL Certificate for www.YourDomain.com دریافت می‌کنید. فایل‌های گواهینامه به صورت یک فایل فشرده به ایمیل دریافتی، پیوست شده‌اند که می‌توانید آن را دانلود نمایید.

شما باید کد CRT دریافت شده را در دایرکت ادمین نصب نمایید تا گواهینامه SSL شما فعال شود.

همچنین در انتهای همین ایمیل در زیر عبارت Your Globe Standard SSL Certificate for www.updateinternetexplorer.net in text format (if required) کد CRT مربوط به گواهینامه شما نوشته شده است که برای راحتی کار، می‌توانید مستقیما این کد را از آنجا کپی نموده و در هاست نصب کنید.

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

 

۱۲- گواهینامه SSL را با استفاده از کد CRT و مراحل زیر نصب نمایید:

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

 

در صفحه باز شده گزینه Paste a pre-generated certificate and key را فعال نمایید و کد CRT دریافت شده را در ناحیه متنی باز شده درست در زیر عبارت —–END PRIVATE KEY—– وارد نمایید.

نکته : در صورتی که قبلا برای دامنه خود SSL نصب کرده باشید و قصد دارید گواهینامه جدید جایگزین شود، در این ناحیه متنی در زیر —–END PRIVATE KEY—– کد های CRT مربوط به گواهی قبلی را حذف نمایید. این کدها با عبارت —–BEGIN CERTIFICATE—– آغاز می‌شوند.

 

 

نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل DirectAmin در ۵ دقیقه

 

 

  • بر روی گزینه Save کلیک نمایید. پیام Certificate and Key Saved مبنی بر نصب موفقیت آمیز کد نمایش داده می‌شود‌.
  • مراحل بارگذاری و نصب CRT به پایان رسید.

نکته‌ شماره ۱: لطفا پس از گذشت یک ساعت سایت خود را با HTTPS بررسی نمایید. آدرس امن سایت شما https://YourDomain.com خواهد بود.

نکته شماره ۲: در صورت تمایل دامنه سایت خود را از HTTP به HTTPS ریدایرکت نمایید.

در صورتی که قصد خرید گواهینامه SSL جدیدی برای دامنه خود دارید، از این بخش وارد شده و تعرفه‌های ما را مشاهده بفرمایید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)