نحوه تنظیم نام سرور بر روی دامنه‌های ملی

 

برای راه اندازی وبسایت نیاز به هاست و دامنه دارید و اتصال موارد مذکور به وسیله تنظیم نام‌سرور‌ها یا DNS امکان‌پذیر است. در این مقاله نحوه تنظیم DNS بر روی دامنه‌ ir در سایت nic.ir را توضیح خواهیم داد.

۱) ابتدا وارد شناسه کاربری خود در ایرنیک شوید.
۲) از طریق منو سمت راست بخش دامنه‌ها > دامنه‌های من را انتخاب نمایید.

 

آموزش تنظیم DNS بر روی دامنه‌های IR.

 

۳) از طریق منوی دامنه های من بر روی نام دامنه مورد نظر خود کلیک کنید و یا با استفاده از قسمت جستجو نام دامنه، دامنه خود را بیابید:

 

نحوه تغییر رابط نمایندگی دامنه ir

 

۴) در این مرحله، در پایین صفحه بخش “سامانهٔ نام دامنه (DNS)“، کلید “ویرایش ردیف‌های کارگزاری نام و میزبانی دامنه” را انتخاب نمایید.

 

آموزش تنظیم DNS بر روی دامنه‌های IR.

 

 

۵) حال در قسمت نام کارگزار، می‌توانید نسبت به وارد‌کردن DNSهای مورد نظر اقدام نمایید.
۶) این فرایند را با انتخاب کلید اعمال به پایان برسانید.


نکات قابل توجه در تنظیم DNS بر روی دامنه‌ ir :

۱) چنانچه تمایل به ایجاد Child Name Server دارید، علاوه بر تکمیل فیلدهای ذکر شده در مرحله ۴، از فیلدهای موجود در ستون آی پی کارگذار با مقدار IP سرور میزبان هاست، را تکمیل فرمایید.

 

آموزش تنظیم DNS بر روی دامنه‌های IR.

 

 

۲) جهت ثبت دامنه‌های ملی، لازم است پس از پرداخت هزینه‌ی ثبت آن، توسط واحد ثبت‌کننده دامنه ملی (irnic) بررسی و تایید شود. در صورتی که با قوانین جمهوری اسلامی ایران و سازمان ثبت دامنه‌های ملی مغایرتی نداشته باشد بین 12 تا 24 ساعت در روز‌های اداری برای تایید زمان میبرد. پس از تایید، دامنه شما فعال و قابل استفاده خواهد بود. شما می توانید در سایت NIC و بخش دامنه های من وضعیت دامنه را مشاهده کنید.

در صورتی که نیاز به ثبت دامنه جدیدی دارید، از اینجا نسبت به مشاهده تعرفه های ما اقدام نمایید.

موفق باشید.