تغییر پسورد شناسه کاربری و پاسخ محرمانه ایرنیک

 

ممکن است به دلایلی همچون فراموشی رمز عبور و یا دلایل امنیتی تمایل داشته باشید رمز عبور شناسه کاربری (نیک هندل) IRNIC (کنترل پنل مدیریتی دامنه های ملی IR) خود را تغییر دهید. در این شرایط در صورتی که پاسخ محرمانه نیک هندل ایرنیک خود را داشته باشید می توانید با طی کردن چند مرحله بسیار ساده رمز عبور نیک هندل اکانت خود را تغییر دهید. در نظر داشته باشید این آموزش صرفا با رعایت نکات امنیتی و همچنین ایجاد تغییرات رمز عبور شناسه کاربری از طریق وب سایت رسمی ایرنیک انجام خواهد شد چرا که تمامی دسترسی های لازم به مدیریت دامنه های ملی شما از این طریق قابل انجام است، حتی حذف کامل دامنه! بنابراین مراحل ذکر شده را گام به گام انجام دهید تا رمزعبور اکانت خود را در ایرنیک تغییر دهید:

 

نحوه تغییر و بروزرسانی رمزعبور نیک هندل ایرنیک

 

جهت ایجاد تغییر در رمزعبور شناسه کاربری خود در وب سایت نیک، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

۱) ابتدا وارد سایت ایرنیک شوید.

آموزش تصویری پیشنهادی: نحوه ورود به کنترل پنل دامنه نیک

۲) طبق تصویر زیر، از منو مشخصه های شناسه، زیر منو بازنشاندن گذرواژه (password) را انتخاب کنید.

 

آموزش تصویری تغییر رمزعبور شناسه کاربری نیک

 

 

۳) در صفحه باز شده، پست الکترونیک (ایمیل آدرس) خود را که هنگام ثبت دامنه IR استفاده کرده اید یا شناسه کاربری ایجاد شده برای شما در وب سایت نیک (شناسه کاربری نیک عبارتی است که شامل حروف ابتدایی نام و نام خانوادگی شما و عددی پس از آن به همراه -irnic خواهد بود) را وارد نمایید و در پایین تصویر تصویر امنیتی را وارد کرده و سپس بر روی دکمه ارسال کلیک نمایید.

در صورت وارد کردن اطلاعات صحیح، یک ایمیل به همراه رمز موقت شناسه کاربری نیک برای شما ایمیل خواهد شد. سپس به وسیله رمز موقت وارد سایت ایرنیک شده و با استفاده از پاسخ محرمانه اقدام به تغییر رمز عبور خود می فرمایید.

 

ریست پسورد نیک هندل ایرنیک

 

۴) با مراجعه به ایمیل اکانت خود، ایمیل ارسالی از ایرنیک را مشاهده خواهید کرد که با استفاده از رمز موقت در زمان ورود به شناسه کاربری خود در ایرنیک می توانید روند تغییر رمز عبور شناسه کاربری خود را تکمیل نمایید.

 

نحوه تغییر پاسخ محرمانه شناسه کاربری ایرنیک

 

آموزش بالا با در نظر گرفتن داشتن پاسخ محرمانه شناسه کاربری ایرنیک نگارش شده است اما از آنجا که بسیار پیش آمده است که سوال و پاسخ امنیتی نیک هندل ایرنیک فراموش شود، در ادامه به نحوه تغییر پاسخ محرمانه شناسه کاربری نیک خواهیم پرداخت. اکیدا توصیه می کنیم تا نسبت به ذخیره سازی این اطلاعات در جای امن اقدام کنید تا نیازی به انجام مراحل سخت تغییر سوال و پاسخ امنیتی نیک نداشته باشید با این حال ممکن این موضوع پیش آید که هر چه فکر کنیم سوال یا پاسخ امنیتی را به یاد نیاوریم چرا که ممکن است سال ها از زمان خرید اولین دامنه IR شما گذشته باشد و آن را به یاد نیاورید! یا حتی ممکن است ثبت و خرید دامنه ملی خود را از طریق یکی از نمایندگان دامنه نیک انجام داده باشید که با توجه به سیاست های ایرنیک، پاسخ محرمانه از شما دریافت نشود! در هر حال اگر در حال خواندن این مطلب هستید ممکن است یکی از این شرایط برای شما ایجاد شده باشد و ما در ادامه روند ایجاد تغییرات را برای شما توضیح خواهیم داد.

۱) در ابتدا لازم است فرم جواب محرمانه و رمز عبور شناسه کاربری ایرنیک را دانلود کرده و آن را با دقت تکمیل نمایید.

۲) در این فرم که برای هر دو موضوع رمز عبور و سوال/پاسخ محرمانه شناسه کاربری نیک تهیه شده است، کافی است درخواست خود را به صورت مکتوب (با تکمیل دستی فرم) تکمیل کنید.

۳) این فرم لازم است با مدارک مورد نیاز (که در پایین توضیح داده شده است) از طریق منو ارسال مدارک وب سایت ایرنیک و با انتخاب گزینه اعمال تغییرات/تنظیمات شناسه به ایرنیک ارسال شود.

 

نکات مهم در تغییر رمز عبور و سوال و پاسخ محرمانه شناسه کاربری نیک

 

  • در درخواست کتبی جهت تغییر رمز و پاسخ محرمانه بایستی یک پاسخ محرمانه و یک رمز عبور به طول حداقل ۶ کاراکتر را وارد کنید.
  • درخواست لازم است توسط صاحب شناسه نوشته و امضا شده باشد.
  • مدارک شناسایی (تصویر کارت ملی برای اشخاص حقیقی) و پرینت فرم در سربرگ رسمی و ارایه تصویر روزنامه رسمی برای اشخاص حقوقی الزامی است.
  • در صورت عدم تطابق مدارک ارسالی با مشخصات شناسه، درخواست شما قابل پیگیری نخواهد بود.
  • در صورت نیاز به پیگیری درخواست می توانید با شماره های درج شده در وبسایت ایرنیک تماس حاصل نمایید.

 

۴.۵/۵ - (۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)