نحوه انتقال و تمدید دامنه IR.

 

قبل از اینکه در مورد نحوه انتقال و تمدید دامنه IR و خرید دامنه ir صحبت کنیم، شما می‌بایست با واژه انتقال دامنه و ثبت دامنه آشنا شوید.

 

ثبت دامنه: زمانی که شما دامنه‌ای را انتخاب و آن را خریداری می‌کنید، دامنه به نام شما در خواهد آمد و ثبت می‌گردد.

انتقال دامنه: زمانی که شما قصد انتقال دامنه به شرکت دیگری را داشته باشید، نیازمند مراحلی برای انجام این کار است که به آن انتقال دامنه گویند.

 

نکته : در صورتی که دامنه قبلا نزد IRPOWER ثبت یا تمدید شده، باید برای تمدید دامنه مطابق آموزش تمدید دامنه عمل نمایید.

 

روش انجام انتقال و تمدید دامنه IR

 

۱- جهت انتقال و تمدید دامنه IR، در ابتدا می بایست رابط نمایندگی را در وبسایت نیک تنظیم نمایید. در صورتی که با نحوه انجام آن آشنایی ندارید، با استفاده از راهنمای تغییر رابط نمایندگی شناسه کاربری ایرنیک اقدام به تغییر آن نمایید.

 

۲- سپس وارد کنترل پنل IRPOWER شوید. در صورتی که با ورود به بخش پنل کاربری خود آشنا نیستید، طریقه آموزش ورود به وبسایت IRPOWER را مشاهده بفرمایید.

 

۳- پس از ورود به پنل کاربری خود، از طریق منوی دامنه‌ها، گزینه انتقال دامنه به ما را انتخاب نمایید. سپس در صفحه مشاهده شده در تصویر زیر، آدرس دامنه و نوع انتقال دامنه مذکور را وارد نمایید و سپس افزودن به سبد خرید را انتخاب نمایید.

 

آموزش انتقال و تمدید دامنه IR به IRPOWER

 

۴- حالا در مرحله بعد و در این بخش DNS دامنه خود را (DNS چیست؟) برای اتصال دامنه به هاست وارد نمایید. می توانید تا ۴ نام سرور بر روی دامنه خود در بخش مدیریت نام سرورها وارد نمایید و در نهایت گزینه ادامه را کلیک فرمایید.

 

آموزش انتقال و تمدید دامنه IR به IRPOWER

 

۵-  در ادامه به بخش بعدی که در تصویر زیر مشاهده میکنید هدایت خواهید شد. در این بخش می توانید قیمت و مشخصات سفارش خود را مشاهده و سپس با انتخاب گزینه تکمیل سفارش به صفحه پیش فاکتور خواهید رفت.

 

چنانچه جزء نمایندگان ثبت دامنه هستید می توانید از طریق کنترل پنل نمایندگی ثبت دامین خود نسبت به ثبت،‌ تمدید و انتقال دامین های خود اقدام فرمایید.

 

آموزش انتقال و تمدید دامنه IR به IRPOWER

 

نکته: لازم به ذکر می باشد که پس از انتقال دامنه به شرکت IRPOWER دامین مذکور به مدت یکسال تمدید می گردد.

 

نکات مهم و قابل توجه انتقال و تمدید دامنه های IR.

جهت انتقال و تمدید دامنه IR نزد این شرکت نباید سفارش تمدید را از طریق وب سایت ایرنیک ثبت کنید. در این صورت لازم است مطابق راهنمای زیر درخواست خود را در Nic.ir لغو نموده و سپس مراحل تمدید دامین را نزد این شرکت طی کنید:

ابتدا از طریق آموزش نحوه ورود به پنل رجیسترار نیک برای مدیریت دامنه IR. وارد حساب کاربری خود در nic.ir شوید. سپس از نوار ابزار بالا، روی گزینه دامنه ها و سپس دامنه های من کلیک فرمایید. در صفحه دامنه های من، روی دامنه مد نظر خود کلیک فرمایید.

آموزش انتقال و تمدید دامنه IR به IRPOWER

در صفحه جدیدی که باز می شود، می بایست از بخش درخواست های این دامنه، درخواستی که از جانب شما برای تمدید ارسال شده که در وضعیت پرداخت نشده قرار دارد، پیدا نموده و با کلیک بر روی شماره درخواست می توانید نسبت به لغو این درخواست در وبسایت ایرنیک اقدام نمایید.

آموزش انتقال و تمدید دامنه IR به IRPOWER

در صفحه جدیدی که باز می شود، می توانید روی گزینه انصراف از درخواست کلیک و در صفحه بعد نیز طبق تصویر بر روی لغو شوند! کلیک نمایید.

آموزش انتقال و تمدید دامنه IR به IRPOWER آموزش انتقال و تمدید دامنه IR به IRPOWER

تا اینجای کار،‌ ما روش های انتقال و تمدید دامنه IR را توضیح داده ایم، اما در صورتی که تمایل دارید ثبت دامین های خود را از طریق IRPOWER به ثبت رسانید، تنها کافی بر روی ثبت دامنه کلیک فرمایید.

سوال یا ابهامی در خصوص انتقال و تمدید دامنه IR دارید؟! از قسمت دیدگاه سوال خود را با ما مطرح کنید.

۴.۵/۵ - (۱۹ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)