نحوه مدیریت دامنه‌ ملی و بین المللی از طریق ناحیه کاربری

 

مدیریت دامنه‌ ملی و بین المللی که در IRPOWER به ثبت می‌رسند، از طریق ناحیه‌کاربری قابل مدیریت خواهند بود. برای این منظور تنها کافی است مطابق آموزش زیر اقدام فرمایید تا به سادگی قادر به مدیریت دامنه‌های خود باشید. تغییر نام‌سرورهای دامنه، تمدید و خرید دامنه ir، دریافت کد انتقال دامنه (برای دامنه‌های بین‌المللی)، تغییر رابطه‌های دامنه‌ها و موارد دیگر از جمله مواردی هستند که از این طریق قابل مدیریت خواهند بود.

 

در ابتدا نحوه مدیریت دامنه‌های ملی IR. را بررسی خواهیم نمود:

 

۱- ابتدا به ناحیه‌کاربری خود وارید شوید. (راهنمای ورود به ناحیه‌کاربری)

۲- در منوی اصلی گزینه دامنه ها را انتخاب کنید تا لیست تمام دامنه ها را مشاهده کنید(البته برای دیدن تمام دامنه هایتان باید برگه همه را انتخاب کنید)

۳- سپس دامنه ملی مد‌نظر خود را از لیست دامنه‌ها، پیدا نموده و با توجه به عکس ارسالی، بر روی آیکن آچار کلیک نمایید.

نکته: منوی مقابل هر دامنه مجموعه ای از ابزارهای مربوط به مدیریت دامنه است که اولین ابزار آن (شکل آچار) مدیریت دامنه است.

 

دامنه های من

 

 

۴- شما هم اکنون در پنل مدیریتی دامنه خود می‌باشید و در اولین برگه یعنی برگه بررسی، مشخصات و وضعیت دامنه خود را با توجه به تصویر ارسالی مشاهده خواهید نمود.

 

بررسی دامنه

 

۵- در برگه بعدی، که یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیریتی دامنه می‌باشد، می‌توانید نام‌سرور سرویس میزبانی‌وب خود را برای اتصال دامنه به هاست خود، در این بخش وارد نمایید و دقت کنید که فرآیند تغییر نام‌سرور ممکن است از ۴ ساعت تا ۲۴ ساعت بطول بیانجامد.

۲ حالت برای تنظیم نام سرور وجود دارد:

۱- نام سرورهای پیشفرض هاست (تصویر اول)

۲- نام سرورهای اختصاصی شما (تصویر دوم)

 

 

در این تصویر بطور مشخص نام سرورهای اختصاصی که یک دامنه می تواند داشته باشد را درج کرده ایم. ایجاد نام سرور اختصاصی در آموزش دیگری در این لینک وجود دارد.

 

 

 

 

گزینه بعدی ویرایش اطلاعات تماس است:

 

در این بخش می توانید شناسه کاربری ایرنیک مربوط به این دامنه را ببینید و جهت اعمال تغییرات اقدام کنید.

 

 

 

بخش مدیریت دامنه‌های ملی به پایان رسیده است. امیدواریم که پنل مدیریت دامنه IRPOWER کلیه نیاز‌های شما را برطرف نماید و نیازی به مدیریت دامنه از طریق وبسایت ایرنیک نداشته باشید.

 

نحوه مدیریت دامنه‌های بین‌المللی از طریق ناحیه کاربری

برای تمدید و ثبت دامنه com یا سایر پسوندهای بین المللی دامنه و مدیریت دامنه آن ها از طریق ناحیه کاربری خود به روش زیر می توانید اقدام نمایید.

۱- ابتدا به ناحیه‌کاربری خود وارید شوید. (راهنمای ورود به ناحیه‌کاربری)

۲- از بخش دامنه‌ها، دامنه‌های من را انتخاب نمایید تا لیست دامنه‌های خود را بتوانید مشاهده نمایید.

۳- سپس دامنه بین‌الملل مد‌نظر خود را از لیست دامنه‌ها، پیدا کنید و برگه نخست یعنی بررسی را مطالعه کنید.

نکته: درصورتیکه قفل انتقال دامنه فعال نباشد (آماده انتقال بدون سوال از شما باشد) پیامی مشابه پیام در تصویر زیر خواهید دید:

 

نکته: بخش مدیریت نام سرورها مشابه دامنه های ملی است و از توضیح آن عبور می کنیم.

نکته: بخش بیشتر جهت مواردی مانند بازکردن قفل یا دریافت رمز انتقال است:

 

۴- در صورتی که قصد انتقال دامنه خود را داشته باشید، شما می‌بایست قفل دامنه خود را باز نمایید که این امر از این بخش انجام خواهد شد. قفل دامنه جلو سوء استفاده از دامنه را گرفته و اجازه انتقال دامنه را حتی با کد انتقال نمی‌دهد. پس این بخش بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

 

 

 

۵- بخشی در پنل مدیریت شما وجود دارد که می‌توانید مشخصات خود را برای مالکیت دامنه مشخص نمایید. این بخش می‌بایست همیشه بروز باشند و مالکیت دامنه را مشخص می‌کند. لطفا مشخصات خود را به صورت انگلیسی وارد نمایید و از نوشتن فارسی در این بخش خودداری نمایید.

نکته: البته مساله Whois Privacy در دامنه های بین المللی مربوط به کاربران ایرانی بسیار مهم است و به دلیل مسایل مربوط به تحریم و… توصیه می شود از اطلاعات غیر ایرانی در این بخش استفاده کنید.

 

 

۶- در صورتی که قصد تنظیم چایلد نیم‌سرور را دارید، از این بخش می‌توانید برای نام‌سرور‌های خود آیپی سرویس خود را وارد نمایید.

برای ثبت نام سرور اختصاصی؛ داشتن IP الزامی است. همچنین نامی که در فیلد نام سرور وارد می کنید می تواند هر ترکیبی باشد ولی به طور پیشفرض معمولا از ns1 و ns2 و…استفاده می کنند.

 

 

همچنین برای ویرایش نام سرورهای اختصاصی هم نیاز به داشتن IP جدید است. نیاز است آیپی فعلی را در فیلد مربوطه و آیپی جدید را در فیلد دیگر وارد کنید.

 

امیدواریم که با تمام بخش‌های مدیریت دامنه از طریق پنل‌ ناحیه کاربری آشنا شده باشید. چنانچه قصد ثبت دامنه جدیدی دارید میتوانید در ناحیه کاربری خود نسبت به ثبت و خرید دامنه IR یا بین المللی خود با بهترین قیمت ها و پشتیبانی اختصاصی IRPOWER اقدام نمایید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)