نحوه ورود به کنترل پنل دامنه نیک

 

همانطور که می دانید برای ثبت دامنه IR که شامل کلیه پسوندهای دامنه های ملی که در انتها با پسوند دامنه IR منتهی می شود، توسط سازمان پژوهشگاه دانش های بنیادی یا ایرنیک (Nic.ir) انجام می شود. با توجه به سیاست‌های نیک، تمامی ویژگی‌ها و امکانات شناسه کاربری نیک (Nic Handle) به پنل نماینده‌های آن داده شده است تا مالک دامنه‌های ملی به راحتی بتوانند با استفاده از ناحیه‌کاربری آن نماینده، اقدام به مدیریت دامنه‌های ملی خود نمایند. IRPOWER یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین نمایندگان نیک، تمامی دسترسی‌های لازم را جهت مدیریت دامنه‌های ملی در اختیار کاربران خود قرار داده است تا کاربران به سادگی بتوانند دامین های خود را از طریق ناحیه کاربری مدیریت نمایند. با این حال این امکان برای شما فراهم است تا بتوانید با انجام مراحل زیر به صورت مستقیم نیز به کنترل پنل دامنه های IR خود نیز دسترسی داشته باشید:

۱) به صفحه ورود شناسه کاربری نیک وارد شوید.

 

نحوه ورود به پنل رجیسترار نیک برای مدیریت دامنه IR.

 

 

۲) در قسمت شناسه یا پست الکترونیک شناسه کاربری خود را در نیک (شناسه کاربری عبارتی است که پس از ثبت‌نام در نیک به شما ارایه می‌شود) یا ایمیل آدرس خودتان در زمان ثبت‌نام در نیک را وارد نمایید. در صورتی که تا این لحظه اقدام به ایجاد شناسه کاربری خود نکرده‌اید، می‌توانید از طریق مقاله آموزشی نحوه ایجاد شناسه کاربری نیک اقدام به ایجاد شناسه کاربری کنید.

۳) در باکس گذرواژه (password) بایستی رمز عبور خود را در نیک وارد نمایید. در صورتی که شناسه کاربری خود را توسط یکی از نمایندگان نیک ایجاد کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از مقاله آموزشی نحوه دریافت رمز عبور شناسه کاربری نیک رمز عبور خود را از نیک دریافت کرده و سپس در این قسمت وارد نمایید. در صورتی که رمز عبور خود را از سازمان نیک دریافت نکنید، قادر به ورود به کنترل پنل دامین‌های ملی خود نخواهید بود.

۴) متن نمایش داده شده (Captcha) را در باکس مربوطه وارد نمایید. در صورتی که متن مربوطه برای شما خوانا نیست، می توانید بر روی آیکون Refresh کلیک کنید تا متن دیگری به شما نمایش داده شود.

۵) بر روی دکمه ورود کلیک کنید تا به شناسه کاربری خود در نیک وارد شوید.

 

موفق باشید.

۵/۵ - (۱۹ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)