نحوه تغییر رابط نمایندگی دامنه‌های ملی در ایرنیک

 

تغییر رابط نمایندگی دامنه ir : با توجه به سیاست نیک برای مدیریت دامنه ها توسط نمایندگان معتبر نیک، رابطی برای هر دامنه ملی (ir, co.ir, net.ir و غیره) به نام رابط نمایندگی ایجاد شده است که دسترسی نماینده را جهت مدیریت دامنه های ملی ایجاد خواهد کرد.

با توجه به این توضیحات، در صورتی که  توسط نماینده ای ثبت دامنه ای صورت نگرفته باشد، جهت انتقال آن دامنه به نماینده دیگر نیک، بایستی رابط نمایندگی دامنه را با استفاده از آموزش زیر بر روی نماینده جدید تعریف کنید تا دسترسی های لازم ایجاد شود.

لازم به توضیح است، با توجه به قوانین نیک نمایندگان ملزم به ارایه دسترسی به تغییرات رابط های دامنه از طریق پرتال نماینده هستند. بنابراین شما می توانید از طریق آن پرتال تغییر رابط نمایندگی دامین را به راحتی مدیریت نمایید. برای این منظور با نماینده خود در تماس باشید.

نحوه تغییر رابط نمایندگی دامنه ir یا ملی در نیک

۱) ابتدا باید به سایت [ایرنیک] بروید و با شناسه کاربری و رمز عبور خود وارد شوید. اگر هنوز شناسه کاربری ندارید، می‌توانید با استفاده از [راهنمای ورود به شناسه کاربری نیک] یک شناسه جدید بسازید.

۲) از طریق منوی دامنه های من بر روی نام دامنه مورد نظر خود کلیک کنید و یا با استفاده از قسمت جستجو نام دامنه، دامنه خود را بیابید:

 

آموزش تغییر رابط نمایندگی دامنه ir در وبسایت نیک

 

۳) در قسمت رابط ها، بر روی دکمه تغییر رابط ها کلیک کنید:

نکته مهم: امکان تنظیم رابط نماینده فقط در صورت کلیک بر روی دکمه تغییر رابط ها نشان داده می شود و حتما مد نظر داشته باشید که رابط نماینده را تنظیم فرمایید.

 

آموزش تغییر رابط نمایندگی دامنه ir در وبسایت نیک

 

۴) در بخش نماینده، گزینه شناسه و یا شماره قرارداد را انتخاب کرده و سپس در باکس روبروی آن،شناسه کاربری irPower را که عبارت داخل پرانتز (da362-irnic) می باشد را قرار دهید. با انجام این کار شما می توانید از پنل میریت دامنه خود در وبسایت نمایندگی، دامنه خود را ویرایش نمایید. در نهایت توافقنامه نیک را مطالعه فرمایید و سپس با انتخاب بله، قبول دارم بر روی دکمه اعمال کلیک کنید و بدین شکل رابط نمایندگی دامنه تغییر خواهد کرد :

 

آموزش تغییر رابط نمایندگی دامنه ir در وبسایت نیک

 

در آخر، باید صبر کنید تا اطلاعات دامین شما در سامانه ایرنیک بروزرسانی شود. این فرآیند ممکن است تا چند دقیقه به طول بیانجامد.

موفق باشید.

۴.۶/۵ - (۱۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)