تنظیم DNS بر روی دامنه‌ و تغییر‌ نام‌سرور دامین

 

برای راه اندازی وبسایت نیاز به هاست و خرید دامنه دارید و اتصال موارد مذکور به وسیله تنظیم نام‌سرور‌ها یا DNS امکان‌پذیر است.تمامی دامنه‌هایی که در IRPOWER به ثبت می‌رسند، از طریق ناحیه‌کاربری قابل مدیریت خواهند بود. برای تغییر‌نام سرورهای دامنه، تنها کافی است مطابق روش زیر اقدام به تغییرات نمایید.

قبل از شروع آموزش در صورتی که تمایل دارید با مفاهیم DNS آشنا شوید کافی است به مقاله آموزشی DNS و DNS Server چیست؟ مراجعه فرمایید.

 

تغییر DNS دامنه‌ها از طریق ناحیه‌کاربری

 

۱) ابتدا به ناحیه‌کاربری خود وارید شوید. (راهنمای ورود به ناحیه کاربری)

۲)
 مطابق تصویر و توضیحات پایین تصویر اقدام فرمایید:

 

تنظیم DNS

 

– به منو “دامنه ها ← دامنه‌ها” مراجعه فرمایید (۱ و ۲).
– در صورتی که تعداد دامنه‌های زیادی در ناحیه‌کاربری خود دارید، بر روی “وضعیت” کلیک کنید تا ترتیب دامنه‌های شما بر اساس وضعیت آنها مرتب شده و دسترسی به آنها بهتر انجام شود.
– جهت دسترسی سریع به بخش مدیریت نام سرورهای دامنه می‌توانید روی علامت 🌐 کلیک کنید (۳).
– می توانید جهت مدیریت کلی دامنه روی علامت ⚙️ نیز کلیک کنید (۳) و در صفحه باز شده روی مدیریت نام سرورها کلیک کنید.

 

تنظیم DNS

 

۳) در این بخش نام‌سرورهای تنظیم شده بر روی دامنه مورد‌نظر را می‌توانید مشاهده نمایید و در صورت تمایل قادر به تغییر آن خواهید بود. لازم به ذکر است ورود حداقل دو نام سرور (DNS) صحیح الزامی است (۱).

پس از وارد نمودن و تنظیم DNS های مد نظر خود حتما سپس بر روی دکمه تغییر نام سرورها کلیک کنید (۲) تا تغییرات مد نظر شما انجام شود.

در این روش شما می‌توانید نسبت به تغییر DNS کلیه دامنه‌های ملی و بین المللی خود در IRPOWER اقدام نمایید.

 

نکات مهم در تنظیم DNS دامنه

نکته: لازم به ذکر است دامنه های ملی مانند IR علاوه بر ناحیه کاربری از پنل اصلی رجیسترار به آدرس nic.ir و شناسه مربوطه قابل مدیریت هستند. بدین منظور میتوانید راهنمای تنظیم DNS در nic.ir را مشاهده نمایید.

نکته: بروزرسانی نام سرور ها برای دامنه های ملی (IR) به ۶ الی ۲۴ ساعت زمان نیاز دارد. بنابراین در صورتی که به تازگی برای تغییر DNS دامنه IR خود اقدام کرده اید تا حداکثر ۲۴ ساعت منتظر باشید.

نکته: بروزرسانی نام سرور ها برای دامنه های بین المللی به صورت آنی است اما جهت انتشار جهانی نیاز به کمتر از یک ساعت زمان می باشد.

نکته: در صورتی که قصد استفاده از نام سرورهای اختصاصی با نام دامنه خود دارید، ابتدا اقدام به ساخت نام سرورهای اختصاصی خود از طریق راهنمای آموزش ساخت DNS اختصاصی و مدیریت Child Name Server نمایید سپس نام سرور های دامنه را تغییر دهید.

در صورتی که قصد ثبت دامنه جدیدی دارید، از این بخش وارد شوید. در صورت وجود هر سوالی با ما در IRPOWER در ارتباط باشید یا در بخش نظرات بیان کنید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)