ساخت ایمیل در کنترل پنل هاست سی پنل

 

در این عصر و زمان ، حساب ایمیل حضوری همه جانبه در زندگی ما دارد. اگر مواد غذایی خریداری می کنید ، ممکن است نیاز باشید که یک آدرس ایمیل برای تخفیف به آنها  ارائه دهید. فروشگاه اینترنتی ، دانشگاه ، پزشک ، یک رستوران مورد علاقه شما یا حتی سالن بدنسازی می خواهند که آدرس ایمیل شما را داشته باشند تا بتوانند برای ارائه اطلاعات یا تبلیغات به شما دسترسی پیدا کنند. با حضور تلفن هوشمند امروزه همه ما ، تقریباً ارتباط مستقیم با ایمیل خود داریم و در هر مکانی که تلفن شما بتواند به اینترنت وصل شود شما به ایمیل خود دسترسی دارید.در ادامه توضیح خواهیم داد که چطور می‌توانید از طریق کنترل پنل هاست سی پنل (cPanel) خود یک اکانت ایمیل بسازید. لطفا با ما همراه باشید.

 

مراحل ایجاد ایمیل اکانت در هاست سی پنل

 

۱) با استفاده از مقاله آموزشی نحوه ورود به کنترل پنل cPanel وارد کنترل پنل هاست خود شوید.
۲) در بخش Email، گزینه Email Accounts را برگزینید و در صفحه ای که مشابه تصویر زیر است؛ روی دکمه  Create+ کلیک نمایید.

 

Email_Account_Cpanel

 

۳) پنجره جدیدی باز می شود که فیلدهای موجود در این قسمت را طبق راهنمای زیر تکمیل فرمایید:
Email: نام اکانت ایمیل دلخواه خود را وارد نمایید. نام کاربری را که می خواهید استفاده کنید وارد کنید. نام دامنه براساس دامنه ای که انتخاب کرده اید به طور خودکار اضافه می شود. توجه داشته باشید که در  نام کاربری فقط می‌توانید از حرف (a-z)، عدد (۹-۰‎)، و نقطه (.) استفاده کنید. نام کاربر فقط می تواند تا ۶۴ کاراکتر تعریف شود.

 

Password: رمز عبور مورد نظر را وارد نمایید. گزینه رمز عبور نیز دارای یک گزینه Generate است که به شما امکان می دهد به طور تصادفی یک رمز عبور امن ایجاد کنید.

 

Generate: جهت ایجاد کلمه عبور تصادفی این قسمت را انتخاب کنید. سیپنل با استفاده از الگوریتم های تعریف شده خاصی؛ پسوردی مناسب این اکانت به شما نمایش میدهد.

 

نکته: اگر تنظیم حجم مورد نیاز اکانت ایمیل در این مرحله برایتان اهمیت ندارد می توانید با فشردن دکمه Create به فرایند ایجاد اکانت ایمیل در سیپنل پایان دهید ولی درصورتیکه قصد تنظیم فضای خاصی برای این اکانت دارید؛ کافیست دکمه Edit Settings را مانند تصویر کلیک کرده و وارد قسمت حجم اکانت شوید.

 

تنظیم فضای ایمیل

 


ایجاد اکانت ایمیل سیپنل

 

تنظیم موارد بیشتر در زمان ایجاد اکانت ایمیل در سیپنل:

 

مواردی که گفته شد؛ جزو گام ها و فیلدهای ضروری ایجاد یک اکانت ایمیل هستند . توجه کنید که سیپنل مدیریت اکانت ایمیل را در بخش های مختلف این حوزه و البته در زمان های گوناگون برای کاربر راحت و آسان نموده است. از آن جمله می توان به تنظیم حجم دیسک مورد استفاده برای هر اکانت را ذکر کرد.
همانطور که می دانید که در هاست اشتراکی ؛ هر هاست میزان تعریف شده ای از حجم دیسک سرور را دارد که از این حجم؛ اکانت های ایمیل نیز سهم مجزایی دارند. جهت تنظیم مقدار معینی از فضا برای اکانت ها به ترتیب زیر عمل می کنیم:
Storage Space: فضای مورد نیاز جهت اختصاص به ایمیل اکانت را وارد کنید. دقت کنید که در صورتی که فضای مورد نظر از اطلاعات پر شود، دیگر ایمیلی دریافت نخواهید کرد.
فضای اکانت ایمیل

 

چنانچه، تمایل به اعمال محدودیت خاصی در مورد فضا ندارید، گزینه Unlimited را فعال نمایید.

۴)
در نهایت گزینه Create را بزنید.
۵) حال، به منظور دسترسی به کنترل پنل ایمیل، از طریق راهنمای موجود در در مقاله آموزشی نحوه ورود به پنل کاربری ایمیل سی پنل، اقدام فرمایید.
در صورتی که هاست ندارید و تمایل به خرید هاست سی پنل را دارید،  می توانید از سرویس های هاست پرقدرت IRPOWER استفاده کنید. در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی می‌توانید با ما در تماس باشید.
۴.۶/۵ - (۱۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)