نحوه دسترسی به پنل Plesk

 

پلسک یک کنترل پنل محبوب مدیریت هاست وب سایت است که هم برای هاست لینوکس و هم برای هاست ویندوز قابل استفاده می باشد. با استفاده از کنترل پنل هاست پلسک (Plesk) شما کاملاً می توانید به طور خودکار تمام وظایف مربوط به میزبانی وب و یا کسب و کار روزانه خود را انجام دهید.در این مطلب اموزش نحوه ورود به کنترل پنل Plesk را با هم بررسی مینماییم.

تنظیم نسخه php در Plesk

این نرم افزار اولین بار در سال ۲۰۰۱ در روسیه توسط شرکت Plesk منتشر شد و در سال ۲۰۰۳ به شرکت SWSoft فروخته شد که در سال ۲۰۰۸ به Parallels تغییر نام یافت و در دسامبر ۲۰۱۵ به یک نهاد تجاری جداگانه تبدیل شد. در مطلب ویژگی های کنترل پنل Plesk Onyx شما میتوانید با دیگر ویژگی های این کنترل پنل محبوب ویندوزی اشنا شوید.

 

برای وارد شدن به کنترل پنل پلسک هاست خود، باید از آدرس و اطلاعات اولیه سرویس هاستینگ که توسط IrPower و از طریق ایمیل برای شما ارسال شده است، استفاده کنید.جهت ورود به کنترل پنل پلسک میتوانید از دو روش ورود با استفاده از IP و ورود با استفاده از دامنه استفاده نمایید .

روش اول : ورود به کنترل پنل Plesk با آدرس IP

در روش ورود به کنترل پنل پلسک با استفاده از آدرس IP، شما باید ادرس IP هاست خود را در اختیار داشته باشید. لازم به ذکر میباشد که پس از خرید سرویس هاست ویندوز با کنترل پنل پلسک از Irpower اطلاعات مربوط به لاگین به هاست پلسک از قبیل IP هاست و نام کاربری و کلمه عبور و . . . برای شما ایمیل میشود.

 

ابتدا مرورگر خود را باز کرده و با یکی از آدرس های زیر صفحه ورود را بارگزاری نمایید. (منظور از ۱۱۱.۲۲۲.۳۳۳.۴۴۴ همان IP وب سایت شما میباشد) :

 

http://111.222.333.444:8880
https://111.222.333.444:8443

 

در قسمت Username ، نام کاربری اکانت خود را وارد نمایید و در قسمت Password رمز عبور اکانت خود را وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه Log in کلیک کنید.

 

ورود به کنترل پنل Plesk

 

نکته : در صورتی که تمایل دارید Plesk را با زبان خاصی باز کنید در بخش Interface Language زبان دلخواه را انتخاب نمایید.

 

روش دوم: ورود به کنترل پنل Plesk با استفاده از دامنه

در روش ورود به کنترل پنل پلسک با استفاده از دامنه در ابتدا باید از ست شدن نیم سرور ها بر روی دامنه خود اطمینان حاصل نمایید. برای این منظور میتوانید با استفاده از سایت های Whois از نام دامنه خود Whois بگیرید. در صورتی که از تنظیم بودن نیم سرور ها بر روی دامنه خود اطمینان حاصل کردید میتوانید با استفاده از ادرس های زیر نسبت به ورود به کنترل پنل پلسک خود اقدام نمایید .

 

ابتدا مرورگر خود را باز کرده و با یکی از آدرس های زیر صفحه ورود را بارگزاری نمایید. (منظور از your-domain.com همان نام دامنه وب سایت شما میباشد) :

http://your-domain.com:8880

https://your-domain.com:8443

 

در قسمت Username ، نام کاربری اکانت خود را وارد نمایید و در قسمت Password رمز عبور اکانت خود را وارد کنید و بر روی دکمه Log in کلیک کنید.

 

هاست ویندوز irPowerWeb با استفاده از آخرین و به روز ترین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری میزبانی وب در یکی از بهترین دیتاسنترها  قرار گرفته است که بهترین و بالاترین سرعت میزبانی وب ویندوزی را ارائه می کند. از مزایای سرویس هاست ویندوزی irPowerWeb می توان به استفاده از آخرین نسخه کنترل پنل میزبانی وب ویندوز پلسک (Plesk Onyx)، آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۱۶ (Windows Server 2016)، استفاده از دیسک های پر سرعت SSD و ۸۵۰ بک آپ سالیانه به منظور حفظ و نگهداری اطلاعات هاست ویندوزی شما اشاره کرد.

در صورتی که مشترک هاست ویندوز ما نیستید، جهت اطلاعات بیشتر جزپیات بسته های میزبانی وب ویندوز را ملاحظه بفرمایید.