کنترل پنل هاست پلسک چیست؟

قبل از آنکه به آموزش ورود به کنترل پنل هاست ویندوز پلسک بپردازیم، لازم است بدانیم پلسک چیست و چه کاری انجام می دهد. پلسک Plesk یک کنترل پنل محبوب مدیریت هاست وب سایت است که هم برای هاست لینوکس و هم برای هاست ویندوز قابل استفاده می باشد. با استفاده از کنترل پنل هاست پلسک (Plesk) شما کاملاً می توانید به طور خودکار تمام وظایف مربوط به هاست و یا وب سایت کسب و کار روزانه خود را انجام دهید. قبل از انجام هر گونه اقدامی لازم است یاد بگیریم چطور می توانیم به کنترل پنل هاست پلسکی خود وارد شویم. لطفا با ما همراه باشید.

 

 

هاست پلسک

 

 

کنترل پنل میزبانی وب پلسک اولین بار در سال ۲۰۰۱ در روسیه توسط شرکت پلسک منتشر شد و در سال ۲۰۰۳ به شرکت SWSoft فروخته شد که در سال ۲۰۰۸ به Parallels تغییر نام یافت و در دسامبر ۲۰۱۵ به یک نهاد تجاری جداگانه تبدیل شد. در مطلب ویژگی های کنترل پنل Plesk Onyx شما میتوانید با دیگر ویژگی های این کنترل پنل محبوب ویندوزی بیشتر اشنا شوید.

 

برای وارد شدن به کنترل پنل پلسک هاست خود، باید از آدرس و اطلاعات اولیه سرویس هاستینگ که توسط IRPOWER یا شرکت میزبانی وب خود ارسال شده است استفاده نمایید. معمولا این اطلاعات توسط شرکت های مختلف از طریق ارسال ایمیل به سفارش دهندگان هاست ویندوز/لینوکس ارسال می شود. در نتیجه به ایمیل آدرس خود مراجعه کنید یا در صورت عدم دریافت یا عدم دسترسی به ایمیل، کافی است با شرکت میزبانی وب خود در ارتباط باشید.

چطور به کنترل پنل هاست ویندوزی پلسک وارد شویم؟

 

جهت ورود به کنترل پنل هاست پلسکی خود می توانید از دو روش ورود با استفاده از IP و ورود با استفاده از دامنه استفاده نمایید که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت:

 

 

روش اول : ورود به کنترل پنل میزبانی وب Plesk با آدرس IP

 

در روش ورود به پلسک با استفاده از آدرس IP، شما باید آدرس IP هاست ویندوزی یا لینوکسی خود را در اختیار داشته باشید. لازم به ذکر است که پس از خرید هاست ویندوز با کنترل پنل پلسک از IRPOWER طلاعات مربوط به لاگین به هاست ویندوزی پلسک ایران و اروپا از قبیل IP میزبانی وب و نام کاربری و کلمه عبور و … برای شما ایمیل می شود. برای ورود از طریق IP عمومی هاست ویندوزی خوب ابتدا مرورگر خود را باز کرده و با یکی از آدرس های زیر صفحه ورود را بارگزاری نمایید. منظور از ۱۱۱.۲۲۲.۳۳۳.۴۴۴ همان IP وب سایت شما میباشد:

 

http://111.222.333.444:8880
https://111.222.333.444:8443

 

توصیه می کنیم که برای اتصال به هر کنترل پنلی از پروتکل های امن آن استفاده کنید. در بین آدرس های بالا، مورد دوم از پروتکل HTTPS (آدرس ورود با پورت ۸۴۴۳) استفاده می کند و از این جهت اهمیت دارد که اطلاعات جابه جا شده بین مرورگر شما و سرور توسط افراد سودجو در بین راه قابل شنود نباشد! به بیان ساده تر، در صورتی که اطلاعات ورود خود را وارد می کنید، کسی نتواند در بین راه اطلاعات ورود و یا اطلاعات با ارزش دیگر شما را مشاهده کند یا در آینده از آنها سو استفاده کند!

 

با ذکر این مقدمه، لازم است این را اضافه کنیم که در برخی از زمان ها و با اعمال محدودیت های زیاد از جانب مراجع تامین کننده زیرساخت کشور،‌ ممکن است دسترسی های امن (بر پایه پروتکل HTTPS) محدود شود که ممکن است امکان دسترسی از این طریق از بین رود! در این شرایط می توانید به صورت محدود و با در نظر گرفتن شرایط امنیتی دیگر، از آدرس جایگزین برای ورود به پلسک خود استفاده نمایید.

 

پس باز کردن صفحه ورود به کنترل پنل Plesk، تصویری شبیه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که بایستی در قسمت Username ، نام کاربری اکانت خود را و در قسمت Password رمز عبور اکانت خود را وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه Log in کلیک کنید. در نظر داشته باشید این اطلاعات بایستی در ایمیل حاوی اطلاعات سفارش خرید هاست ویندوزی پلسک شما اشاره شده باشد.

 

 

نحوه ورود به کنترل پنل هاست پلسک

برای ورود به کنترل پنل مدیریتی هاست ویندوز Plesk لازم است نام کاربری و پسورد خود را وارد نمایید.

 

نکته : در صورتی که تمایل دارید کنترل پنل هاست Plesk خود را با زبان خاصی باز کنید در بخش Interface Language زبان دلخواه خود را انتخاب نمایید.

 

 

روش دوم: ورود به کنترل پنل میزبانی وب ویندوزی Plesk با استفاده از دامنه

 

در روش ورود به کنترل پنل میزبانی وب پلسک با استفاده از دامنه در ابتدا باید از ست شدن نیم سرور ها بر روی دامنه خود اطمینان حاصل نمایید. برای این منظور میتوانید با استفاده از سایت های Whois از نام دامنه خود Whois بگیرید. در صورتی که از تنظیم بودن نیم سرور ها بر روی دامنه خود اطمینان حاصل کردید میتوانید با استفاده از آدرس های زیر نسبت به ورود به کنترل پنل پلسک خود اقدام نمایید. برای این کار بایستی ابتدا مرورگر خود را باز کرده و با یکی از آدرس های زیر صفحه ورود را بارگذاری نمایید. در نظر داشته باشید منظور از your-domain.com همان نام دامنه وب سایت شما خواهد بود:

http://your-domain.com:8880
https://your-domain.com:8443

 

پس باز کردن صفحه ورود به کنترل پنل Plesk، همانند روش و تصویر بالا، بایستی در قسمت Username ، نام کاربری اکانت خود را و در قسمت Password رمز عبور اکانت خود را وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه Log in کلیک کنید. در نظر داشته باشید اطلاعات ورود به پلسک بایستی در ایمیل حاوی اطلاعات سفارش خرید هاست ویندوزی پلسک شما اشاره شده باشد.

 

به همین سادگی ورود به کنترل پنل هاست پلسک ویندوز انجام شد. روش ورود به هاست لینوکسی پلسک نیز از طریق همین روش مذکور انجام خواهد شد. با این حال در صورتی که هر موردی در زمان ورود داشتید، کافی است با ما در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۲۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)