تبدیل آدرس صفحات از HTTP به HTTPS

ما در این مقاله قصد داریم کلیه صفحات وب سایت خود را از http://www.irpower.com به https://www.irpower.com منتقل کنیم به صورتی که مثلا در صورت وارد نمودن آدرس http://www.irpower.com/test1/test2.html در مرورگر، بصورت خودکار به آدرس https://www.irpower/test1/test2.html منتقل شوید و این موضوع برای کلیه فایل ها و دایرکتوری های وب سایت مربوطه صادق است. قبل از شروع آموزش ریدایرکت صفحات از HTTP به HTTPS در هاست سی پنل، لازم است با موضوع و اهمیت استفاده از SSL در وب سایت ها آشنا شوید.

گواهینامه دیجیتال SSL پروتکلی است که باعث رمزنگاری اطلاعات رد و بدل شده بین مخاطب وب سایت و سرور هاست وب سایت شما خواهد بود و این موضوع باعث جلوگیری از شنود اطلاعات در شبکه های واسط خواهد شد. اگر تمایل دارید در ارتباط با گواهی SSL اطلاعات بیشتری به دست آورید کافی است مقاله آموزشی اینترنت امن تر با گواهینامه SSL را مطالعه فرمایید. با این توضیحات به این نتیجه خواهیم رسید که استفاده از SSL برای امنیت و همچنین ارتقا رتبه وب سایت در موتورهای جستجو امری مهم و الزامی خواهد بود. حالا موضوع این خواهد بود که بعد از نصب و فعال سازی SSL‌ چطور می توانیم تمامی آدرس های صفحات سایت را از HTTP به HTTPS تغییر دهیم؟ ممکن است هزاران صفحه در وب سایت شما وجود داشته باشد که تغییر تک تک آن ها برای هیچ کس امکانپذیر نخواهد بود! در نتیجه در این مقاله به شما آموزش میدهیم چطور ظرف چند دقیقه تمامی صفحات وب سایت خود را از طریق htaccess هاست سی پنل خود به HTTPS ریدایرکت نمایید. با ما همراه باشید.

نکته بسیار مهم: قبل از ایجاد تغییراتی که در ادامه آمده است، لازم است خرید SSL و نصب و فعال سازی آن توسط شرکت هاستینگ بر روی هاست وب سایت شما انجام شده باشد. در صورتی که گواهی SSL و هاست و یا حتی گواهی SSL خود را به تنهایی از IRPOWER تهیه کرده باشید، نصب و فعال سازی گواهی SSL شما به صورت رایگان و در کمترین زمان ممکن برای شما انجام خواهد شد.

 

آموزش ریدایرکت صفحات به HTTPS از طریق htaccess سی پنل

جهت ریدایرکت کردن و تبدیل صفحات وب سایت خود از HTTP به HTTPS در هاست سی پنل از طریق فایل .htaccess مسیر بسیار آسان و راحتی را در پیش خواهید داشت. تنها با کمی دقت و انجام مراحل زیر به راحتی میتوانید تغییرات لازم را انجام دهید.
۱) وارد کنترل پنل هاست سیپنل خود شوید.
۲) فایل htaccess. را در پوشه public_html با استفاده از مقاله آموزشی نحوه یافتن فایل htaccess. پیدا کنید و آنرا ویرایش (Edit) کنید.

 

 

۳) کد زیر را به صورت دقیق و کامل کپی کنید و در فایل htaccess هاست وب سایت مورد نظر خود قرار دهید. در نظر داشته باشید لازم است به جای عبارت IRPOWER در خط آخر کد زیر، نام وب سایت خود را با www. و یا بدون WWW. بسته به آدرس دهی مورد استفاده در وب سایت خود وارد نمایید.
# http to https by IRPOWER
RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://www.IRPOWER.com/$1 [R,L]

هم اینک در صورت وارد کردن آدرس هر صفحه ای از وب سایت شما، کاربران به جای مشاهده HTTP در ابتدای آدرس صفحات، HTTPS را مشاهده خواهند کرد و انتقال اطلاعات با رمزنگاری گواهی SSL خریداری شده انجام خواهد شد. پس از این تغییرات بهتر است تمامی آدرس دهی هایی که در وب سایت خود قبلا به وب سایت خود انجام داده است را به آدرس دهی جدید با پروتکل HTTPS تغییر دهید.

در صورتی که در هر زمانی نیاز به انجام تغییری در ریدایرکت تنظیم شده داشته باشید و یا تمایل به حذف آن! داشته باشید می توانید به وارد فایل htaccess شوید و کد بالا را از فایل حذف و تغییرات را ذخیره نمایید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)