VNC چیست؟

قبل از ارایه توضیحات در ارتباط با نرم افزار VNC Connect، لازم است تعریفی درستی از وی ان سی داشته باشیم.

در مقاله vnc چیست‌؟، به طور مفصل در خصوص این سرویس پر کاربرد توضیح داده ایم که توصیه می شود آن را حتما مطالعه نمایید.

به طور خلاصه می توان گفت، VNC مخفف عبارت Virtual Network Computing است که با استفاده از آن می توانید کنترل یک سیستم/سرور ریموت (در شبکه داخلی و چه در شبکه دیگر) را در دست بگیرید و به طوری که گویی به صورت فیزیکی پشت سیستم نشسته اید. بر عکس ریموت دسکتاپ (RDP) که کاربر از سیستم Sign out می شود، در VNC، میتوانید هر کاری که کاربر در سیستم انجام می دهد را مشاهده کنید و با کاربر تعامل داشته باشید که مشابه این عملکرد را در نرم افزارهای ریموت مانند Anydesk یا Teamviewer مشاهده کرده اید.

نرم افزار VNC Connect همانطور که می دانید از مدل کلاینت-سرور استفاده می کند که برای هرکدام یک نسخه نرم افزار به نام های VNC Viewer و VNC Server ساخته شده است. بعد از خرید سرور مجازی یا خرید سرور اختصاصی یا حتی بر روی کامپیوتری که قصد کنترل آن را داریم، نیاز به نرم افزار VNC Server و دستگاهی که قصد نمایش و نقش کنترل کننده را دارد نیاز به نرم افزار VNC Viewer دارد. در ادامه به معرفی یکی از معروفترین نرم افزارهای اتصال شبکه ای به نام VNC Connect می پردازیم که می توانید با استفاده از آن مدیریت سرور خود را از راه دور (ریموت) انجام دهید. در مقالات بعدی توضیحات بیشتری در موضوع VNC چیست ارایه شده است که توجه شما را به آن جلب می کنم اما در ادامه این مقاله سعی داریم تا نحوه نصب و استفاده از VNC Connect را برای مدیریت سرور های مجازی و اختصاصی آموزش دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

 

 

نصب و استفاده از VNC Connect برای اتصال و مدیریت سرور

حال که با VNC آشنا شدید، به بخش آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect‌ برای مدیریت و اتصال به سرور های مجازی و اختصاصی خواهیم پرداخت و به شما آموزش خواهیم داد چطور می توانید از VNC Connect برای اتصال به سرورهای خود بهره مند شوید. با توجه به تفاوت هایی که برای نصب و اتصال VNC Connect به سرور های مجازی و اختصاصی ایران و همینطور سرورهای آلمان و آمریکا وجود دارد، این بخش را به دو قسمت اتصال VNC Connect به سرور های ایران و اتصال VNC Connect به سرور های غیر ایرانی تقسیم کرده ایم که می توانید از این روش برای اتصالات خود استفاده نمایید. لازم به ذکر است که توضیحاتی که در ادامه اشاره شده است مختص کاربران IRPOWER بوده و ممکن است این روش برای کاربران شرکت های دیگر قابل انجام نباشه.

 

آموزش نصب و استفاده از VNC Connect برای سرور اروپا و آمریکا

برای نصب VNC Connect و اتصال به سرور مجازی یا اختصاصی آلمان یا آمریکا IRPOWER کافی است مراحل زیر را انجام دهید. در ادامه سعی کردیم با آموزش ساده و متخصر به سادگی بتوانیم مفاهیم مرتبط را به شما آموزش دهیم. در صورتی که در هر بخش نیاز به توضیحات بیشتری داشتید کافی است از بخش دیدگاه ها موضوع را با مطرح کنید. 

 

دانلود و نصب VNC Connect برای اتصال به سرور مجازی یا اختصاصی

جهت استفاده از VNC Connect می بایست ابتدا نرم افزار VNC Viewer را از طریق لینک زیر یا از طریق مراجع معتبر دانلود و مطابق با راهنماهای موجود آن بر روی سیستم عامل خود نصب کنید. در وب سایت معتبر زیر تمامی سیستم عامل های معتبر موجود و بروز دنیا را نمایش می دهید که می توانید VNC سمت کلاینت خود را بر روی سیستم عامل خود دانلود و نصب کنید.

دانلود نرم افزار VNC Viewer

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

دانلود نرم افزار VNC Connect برای مدیریت و اتصال به سرورهای مجازی و اختصاصی

 

اتصال VNC Connect به سرور مجازی یا اختصاصی غیر ایرانی

پس از دانلود و نصب نرم افزار VNC Connect، برای اتصال به سرور مجازی یا اختصاصی آلمان یا آمریکا خود، IP آدرس و رمز سرور مجازی یا سرور اختصاصی را در اختیار داشته باشید. در صورتی که از خدمات سرور مجازی یا سرور اختصاصی IRPOWER استفاده می کنید، به منظور مشاهده آیپی و پورت VNC، کافی است از طریق منو سرویس ها در ناحیه کاربری خود، وارد بخش مدیریتی سرویس مورد نظر خود شوید و مطابق تصویر زیر نسبت به دریافت اطلاعات اتصال به VNC را از طریق VNC Information اقدام نمایید. بدیهی است در صورتی که در این بخش نیاز به کمک یا راهنمایی داشتید می توانید با ما در تماس باشید. برای کاربرانی که از خدمات سرور IRPOWER استفاده نمی کنند، کافی است با شرکت میزبان خود در تماس باشند.

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

نحوه دریافت اطلاعات ورود به VNC سرور از طریق VNC Information ناحیه کاربری IRPOWER

 

پس از دست یابی به اطلاعات اتصال به VNC،‌حال زمان اتصال به سرور مورد نظر از طریق VNC Viewer است. در این مرحله کافیست از طریق نرم افزار VNC Viewer در قسمت تعیین شده در تصویر آیپی و پورت سرور مجازی یا سرور اختصاصی خود را وارد نمایید. پس از وارد کردن رمز عبور VNC به سیستم عامل سرور متصل خواهید شد که میتوانید تغییرات مورد نیاز خود را بر روی سیستم عامل سرور اعمال نمایید.

مثال: در صورتی که آیپی شما ۱۴۴.۱۴۴.۱۴۴.۱۴۴ و پورت شما ۱۱۱۱ باشد، مقادیر را پشت سر هم و با استفاده از جداکننده نقل قول ( : ) از هم جدا کنید.

۱۴۴.۱۴۴.۱۴۴.۱۴۴:۱۱۱۱

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

اتصال به سرور مجازی و اختصاصی از طریق VNC Viewer

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect برای سرور مجازی ایران

در بالا روش اتصال به سرور آلمان و آمریکا را با VNC Viewer آموزش دادیم. در ادامه نحوه استفاده از VNC را برای مدیریت و اتصال سرور مجازی ایران یا سرور اختصاصی ایران شرح خواهیم داد. برای اتصال و مدیریت سرور های ایران به دلیل بعضی شرایط تفاوت هایی با سرورهای غیر ایرانی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. روش استفاده بسیار آسان و سریع خواهد بود و به شما اجازه خواهد داد تا با سرعت بسیار بالا بتوانید به سرور خود متصل شوید و اقدامات لازم را انجام دهید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

اتصال به سرور مجازی یا اختصاصی ایران با VNC Connect

در همین ابتدای کار لازم است این موضوع را اشاره کنیم که در صورتی که از کاربران فعلی IRPOWER نیستید، این روش مطمینا برای شما مناسب نیست و حتی ممکن است شبیه سازی این روش برای شرکت های دیگر نیز با توجه به سیاست های بروز و منسجم IRPOWER قابل انجام نخواهد بود که پیشنهاد میکنیم برای این موضوع با تیم پشتیبانی میزبان سرور خود در تماس باشید یا از خدمات مدیریت سرور ما استفاده نمایید. با ارایه این توضیحات به ادامه آموزش میپردازیم.

 

۱. وارد حساب کابری خود در IRPOWER شوید.

آموزش: نحوه ورود به حساب کاربری IRPOWER

 

۲. از منو سرویس ها، فهرست سرویس ها را انتخاب نمایید و سپس بر روی سرویس سرور ایران خود کلیک کنید تا وارد بخش مدیریت سرویس سرور خود شوید. (مطابق تصویر زیر)

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

اتصال به سرور مجازی و اختصاصی ایران در IRPOWER

۳. در صفحه جزئیات سرویس، از سربرگ VPS Management روی گزینه VNC کلیک کنید. 

نکته: نیازی به تغییر یا داشتن رمز عبور VNC نیست و می توانید از این طریق بدون داشتن رمز عبور VNC وارد سرور مجازی خود شوید.

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

اتصال به سرور ایران از طریق VNC ناحیه کاربری IRPOWER

 

۴. مطابق با تصویر ارائه شده روی گزینه Launch HTML 5 VNC Client کلیک کنید تا به سرور مجازی یا اختصاصی ایران خود از طریق مرورگر وصل گردید. به همین سادگی شما به سرور ایران خود متصل شدید و می توانید مدیریت سرور خود را انجام دهید.

نکته: استفاده از آیپی و پورت اعلامی در نرم افزار VNC Viewer برای سرور مجازی ایران امکانپذیر نیست و می توانید از قابلیت VNC در محیط مرورگر استفاده نمایید.

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

اتصال به VNC سرور از طریق مرورگر

فراموشی و تغییر رمز VNC سرور مجازی یا اختصاصی

در صورتی که رمز عبور VNC سرور مجازی یا اختصاصی خود را در اختیار ندارید یا آن را فراموش کرده اید، کافی است در ناحیه کاربری خود در IRPOWER، وارد بخش خدمات و سرویس های خود شوید و پس از انتخاب بخش مدیریت سرویس خود،  از طریق سربرگ Settings گزینه VNC Password را انتخاب نمایید و رمز عبور VNC سرور را بروز کنید. در تصویر زیر به خوبی روند تغییر رمز عبور VNC سرور را به شما نمایش داده ایم.

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

تغییر رمز عبور اتصال به VNC سرور مجازی یا اختصاصی از طریق ناحیه کاربری

 

 

در صورت نیاز به خرید VPS ، پیشنهاد می کنیم از خدمات سرور مجازی IRPOWER شامل خدمات سرور مجازی ابری ایران و اروپا و آمریکا در دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز با قیمت های استثنائی دیدن فرمایید.

۴.۷/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)