VNC چیست؟

قبل از ارایه توضیحات در ارتباط با نرم افزار VNC Connect، لازم است تعریفی درستی از وی ان سی داشته باشیم. VNC مخفف عبارت Virtual Network Computing است که با استفاده از آن می توانید کنترل یک سیستم/سرور ریموت (در شبکه داخلی و چه در شبکه دیگر) را در دست بگیرید و به طوری که گویی به صورت فیزیکی پشت سیستم نشسته اید. بر عکس ریموت دسکتاپ (RDP) که کاربر از سیستم Sign out می شود، در VNC، میتوانید هر کاری که کاربر در سیستم انجام می دهد را مشاهده کنید و با کاربر تعامل داشته باشید (مشابه این عملکرد را در نرم افزارهای ریموت مانند Anydesk یا Teamviewer مشاهده کرده اید).

نرم افزار VNC Connect همانطور که می دانید از مدل کلاینت-سرور استفاده می کند که برای هرکدام یک نسخه نرم افزار به نام های VNC Viewer و VNC Server ساخته شده است. کامپیوتری که قصد کنترل آن را داریم نیاز به نرم افزار VNC Server و دستگاهی که قصد نمایش و نقش کنترل کننده را دارد نیاز به نرم افزار VNC Viewer دارد.  

در ادامه به معرفی یکی از معروفترین نرم افزارهای اتصال شبکه ای به نام VNC Connect می پردازیم که می توانید با استفاده از آن مدیریت سرورهای مجازی و اختصاصی خود را از راه دور (ریموت) انجام دهید.

 

آموزش استفاده از نرم افزار VNC Connect برای سرور مجازی ایران:

برای اتصال به سرور مجازی مراحل زیر را انجام دهید:

۱. وارد حساب کابری خود شوید.

۲. از بخش سرویس ها >> فهرست سرویس ها را انتخاب نمایید و سپس سرویس سرور مجازی ایران را انتخاب نمایید.

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

۳. در صفحه جزئیات سرویس، از سربرگ VPS Management روی گزینه VNC کلیک کنید. 

نکته: نیازی به تغییر یا داشتن رمز عبور VNC نیست و می توانید از این طریق بدون داشتن رمز عبور VNC وارد سرور مجازی خود شوید.

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

 

۴. مطابق با تصویر ارائه شده روی گزینه Launch HTML 5 VNC Client کلیک کنید تا به سرور مجازی خود از طریق مرورگر وصل گردید.

 

نکته: استفاده از آیپی و پورت اعلامی در نرم افزار VNC Viewer برای سرور مجازی ایران امکانپذیر نیست و می توانید از قابلیت VNC در محیط مرورگر استفاده نمایید.

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect برای سرور مجازی اروپا و آمریکا:

 

برای اتصال به سرور مجازی اروپا مراحل زیر را انجام دهید:

 

۱- جهت استفاده از VNC می بایست ابتدا نرم افزار VNC Viewer را از طریق لینک زیر یا از طریق مراجع معتبر دانلود و مطابق با راهنماهای موجود آن را نصب نمایید:

دانلود نرم افزار VNC Viewer

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

 

۲- پس از دانلود و نصب نرم افزار برای اتصال به سرور یا سیستم مورد نظر IP و رمز سرور مجازی یا سرور اختصاصی را در اختیار داشته باشید.

 

  • در صورتی که از خدمات سرور IRPOWER استفاده می کنید، به منظور مشاهده آیپی و پورت VNC از طریق منو سرویس ها ناحیه کاربری خود، وارد سرور مورد نظر خود شده و طبق تصویر زیر نسبت به دریافت اطلاعات مورد نظر خود اقدام نمایید. در صورتی که در این بخش نیاز به کمک یا راهنمایی داشتید می توانید با ما در تماس باشید. برای کاربرانی که از خدمات سرور IRPOWER استفاده نمی کنند، کافی است با شرکت میزبان خود در تماس باشند.

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

 

۳- در صورتی که رمز عبور را در اختیار ندارید در حساب کاربری خود از طریق سربرگ Settings گزینه VNC Password رمز عبور را بروز کنید.

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

 

۴- حال کافیست از طریق نرم افزار VNC Viewer در قسمت تعیین شده در تصویر آیپی و پورت سرور مجازی خود را وارد نمایید.

 

مثال: در صورتی که آیپی شما ۱۴۴.۱۴۴.۱۴۴.۱۴۴ و پورت شما ۱۱۱۱ باشد، مقادیر را پشت سر هم و با استفاده از جداکننده نقل قول ( : ) از هم جدا کنید.

۱۴۴.۱۴۴.۱۴۴.۱۴۴:۱۱۱۱

 

آموزش نصب و استفاده از نرم افزار VNC Connect

 

پس از وارد کردن رمز عبور VNC به سیستم عامل سرور متصل خواهید شد که میتوانید تغییرات مورد نیاز خود را بر روی سیستم عامل سرور اعمال نمایید.

 

در صورت نیاز به خرید VPS ، پیشنهاد می کنیم از خدمات سرور مجازی IRPOWER شامل خدمات سرور مجازی ابری ایران و اروپا و آمریکا در دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز با قیمت های استثنائی دیدن فرمایید.

۴.۵/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)