نحوه ایجاد اکانت ایمیل در کنترل پنل هاست ویندوزی Plesk

 

شاید برای شما سوال ایجاد شده باشد که چطور میتوان بر روی نام دامین خود ایمیل دلخواهم را ایجاد کنم؟‌ یا در هاست ویندوزی پلسک امکان ایجاد اکانت ایمیل در Plesk با نام دامنه وجود دارد یا نه؟ پاسخ هر دو سوال مثبت است و در صورتی که مایل به دریافت و ارسال ایمیل تحت دامنه خود (مانند [email protected]) باشید و کنترل پنل هاست شما Plesk باشد کافی است دستورالعمل زیر را دنبال کنید. لازم به توضیح است در هاست ویندوز ایران و هاست ویندوز اروپا  IRPOWER امکان ساخت نامحدود Email Account رایگان وجود دارد. با دانستن این نکته مهم وارد آموزش ایجاد ایمیل اکانت هاست پلسک خواهیم شد و به شما آموزش خواهیم داد چطور میتوانید به ایمیل خود را در هاست ویندوزی خریداری شده ایجاد کنید:

 

ساخت ایمیل در هاست ویندوزی پلسک:

 

۱) برای ساخت ایمیل اکانت در هاست ویندوز پلسک ایران یا اروپا (و یا حتی سرور مجازی یا سرور اختصاصی ویندوزی خود) ابتدا لازم است به کنترل پنل هاست ویندوزی پلسک خود وارد شوید:

آموزش نحوه ورود به کنترل پنل هاست پلسک

 

۲) از گزینه های سمت چپ پنل گزینه Mail را انتخاب نموده و سپس بر روی Create Email Address کلیک نمایید.

 

۳) در سربرگ General و قسمت Email Address نام ایمیل مورد نظر را وارد کنید.

 

۴) در قسمت Password رمز عبور ایمیل را وارد کنید.

 

ایجاد ایمیل اکانت جدید در هاست ویندوزی پلسک

 

تب اصلی ایجاد اکانت ایمیل همان تب اولیه General است که به شکل زیر گزینه هایی جهت تکمیل وجود دارد:

  • درقسمت Email address نام اکانت دلخواه خود را وارد کنید. برای مثال admin که نهایتا پس از ایجاد به صورت زیر نمایش داده خواهد شد: [email protected]
  • در قسمت External email address می توانید آدرس ایمیلی بعنوان ایمیل بازیابی پسورد وارد کنید که البته این بخش جزو ضروریات نمی باشد و می توانید بدون تغییر آن را رها کنید.

 

ایجاد اکانت ایمیل هاست پلسک

 

نکات قابل توجه در ایجاد اکانت ایمیل در هاست Plesk: 

  • لازم به ذکر است با کلیک بر روی Generate رمز عبور تصادفی و امن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
  • با کلیک بر روی Show رمز عبور وارد شده شما در هاست نمایش داده می‌شود (تصویر زیر گویای این مطلب است)
  • در قسمت yourdomain.tld@ باید نام دامنه شما که درحال ایجاد اکانت ایمیل برای آن هستید نمایش داده شود.
  • همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید؛ با کلیک بر روی دکمه Generate و سپس دکمه Show ؛ کلمه عبور تصادفی توسط پلسک ایجاد و نمایش داده می شود. البته با دکمه Hide هم می توان آن را مجددا مخفی کرد. توصیه می شود کلمه عبور تولید شده را در جایی یادداشت و نگهداری کنید.
  • شما هر بار می توانید با استفاده از این قابلیت اقدام به ایجاد پسورد تصادفی نمایید.

 

ایجاد رمز عبور برای اکانت ایمیل هاست پلسک

 

۵) گزینه MailBox را علامت بزنید. در صورتی که تنها قصد استفاده از Mail Forwarder دارید می‌توانید این گزینه را غیرفعال نمایید.

نکته: در صورت استفاده از Mail Forwarder کلیه ایمیل های دریافتی به آدرس ایمیل دیگری منتقل خواهند شد.

 

۶) در صورتی که تمایل به تنظیم فضای خاصی برای Mailbox خود دارید با انتخاب گزینه Another Size میزان فضای مورد نظر را وارد کنید در غیر این صورت با انتخاب گزینه Default Size میزان فضای قابل استفاده توسط این اکانت ایمیل بر اساس پلن خریداری شده شما تعیین میشود.

ایجاد اکانت ایمیل در هاست ویندوز پلسک

۷) بر روی گزینه OK کلیک نمایید.

 

اکانت ایمیل مورد نظر ایجاد شده است و می توانید از آن برای ارسال و دریافت ایمیل های خود استفاده کنید.

 

تعریف فضا در زمان ایجاد اکانت ایمیل در Plesk:

موضوع مهمی که در زمان ایجاد اکانت ایمیل هاست ویندوزی پلسک باید اشاره شود؛ فضای اختصاص داده شده به هر اکانت ایمیل است. کاربر هم در زمان ایجاد اکانت ایمیل و هم بعدها؛ در فرایند مدیریت اکانت ها قادر است فضای دیسک مربوط به هر ایمیل را ویرایش نماید. ذکر این نکته حایز اهمیت است که فضای دیسک هاست ویندوزی اختصاص داده شده در هر هاست اشتراکی ویندوزی؛ شامل حجم ایمیل ها و فایلهای هر سایت می باشد و در مجموع نباید از سقف مجاز فراتر روند. و یکی از مشکلاتی که اکانت ها را درگیر می کند؛ نبود فضای کافی است که باعث عدم دریافت ایمیل می شود. در مقاله های بعدی به این مورد به تفصیل خواهیم پرداخت.

 

در صورتی که سوال یا ابهامی در خصوص نحوه ایجاد اکانت ایمیل در کنترل پنل هاست ویندوزی پلسک خود دارید می توانید با ما از طریق کامنت ها مطرح کنید. همچنین در صورتی که به دنبال هاست های پرسرعت هستید، کافی است بر روی لینک خرید هاست ویندوز کلیک کنید.

۴.۸/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)