مدیریت فایل ها و دایرکتوری ها در cPanel از بخش File Manager قابل انجام است. پس از ورود به File Manager، با بخش های مختلفی روبرو خواهید شد که در ادامه به توضیح مختصر آنها خواهیم پرداخت.

وارد cPanel شوید.
در بخش FILES گزینه File Manager را انتخاب کنید تا وارد آن شوید.

حال به تشریح بخش های آن می پردازیم:

۱- در سمت چپ صفحه، تمامی فایل های و دایرکتوری های موجود به صورت یک نمودار درختی نمایش داده می شوند که با کلیک روی هر یک می توانید به آن مسیر دسترسی داشته باشید. و در سمت راست، لیست فایل ها و دایرکتوری های موجود در هر یک از بخش ها، نمایش داده می شود (با کلیک بر روی هر کدام می توانید نسبت به مدیریت آن ها اقدام نمایید).

۲- از طریق دکمه های موجود در منو بالای File Manager نیز می توانید به کلیه کلید های لازم به منظور اعمال فرایند های خاص در فایل ها و دایرکتوری ها اقدام نمایید. توضیحات بیشتر را در این لینک مشاهده نمایید.

۳- چنانچه قصد داشته باشید File Manager فایل های مخفی (Hidden) مانند htaccess. را نیز نشان دهد، می توانید در گوشه ی سمت راست بالای صفحه، روی گزینه Settings کلیک نمایید. جزییات بیشتر را در این لینک مشاهده نمایید.

در این بخش همچنین می توانید دایرکتوری های دیگر که قصد باز کردن آن را دارید، انتخاب کنید (جهت ورود به بخش اصلی اطلاعات هاست، گزینه Web Root را انتخاب کنید).

 

ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)