نحوه مدیریت Child Name Server از پنل نمایندگی دامنه

DNS یا Domain Name Service، مشخصه‌ای است که توسط آن دامنه به هاست متصل می‌گردد.

Child name server یا Child Host سرویسی است که از سمت ثبت کننده دامنه IRPOWER ارائه می‌شود تا بتوانید برای سایت خود نام سرور اختصاصی ایجاد و از آن استفاده نمایید.

به منظور مدیریت چایلد نام سرور ها در پنل نمایندگی دامنه خود مطابق با روش زیر اقدام کنید:

۱- ابتدا به پنل نمایندگی دامنه خود وارد شوید.

۲- پس از ورود موفقیت آمیز به پنل نمایندگی دامنه ResellerArea، جهت مدیریت دامنه های مورد نظر لازم است از منو Domains گزینه Domains List را انتخاب نمایید تا وارد صفحه نمایش لیست دامنه های ثبت شده(ثبت دامنه) در پنل شوید.

۳- در این مرحله لازم است ابتدا دامنه مورد نظر خود را از لیست دامنه ها یافته و سپس بر روی دکمه Manage در روبروی آن کلیک نمایید تا وارد صفحه مدیریت سرور دامنه مورد نظر شوید.

نکته : جهت یافتن دامنه ی مورد نظر میتوانید از کادر جستجوی دامنه، موجود در ابتدای صفحه Domains List استفاده نمایید.

۴- در صفحه باز شده بر روی تب Child Hosts کلیک نمایید.

هم اکنون امکان ایجاد، ویرایش و یا حذف Child host های مورد نظر توسط شما وجود دارد. در نظر داشته باشید در پنل نمایندگی امکان مشاهده چایلد نام سرور های موجود  مانند سرور مجازی ایران که قبلا برای دامنه ایجاد شده است وجود ندارد اما به روش زیر امکان مدیریت آن ها نیز وجود دارد.

 

آموزش مدیریت Child Name Server از پنل نمایندگی ResellerArea

 

 

– در فیلد Name Server نام مربوط به چایلد نام سرور خود را وارد کنید. لازم به ذکر است در این قسمت نیاز به وارد کردن نام کامل DNS نمیباشد و ورود بخش اول نام سرور کفایت میکند. به عنوان مثال اگر مایلید نام سرور ns1.irpower.com را ایجاد کنید، در این فیلد تنها عبارت ns1 را وارد کنید.

 

– از منوی Action عملیاتی که مایل به انجام آن هستید را انتخاب کنید.

 

 

  • اضافه کردن Child host جدید : به منظور اضافه نمودن نام سرور جدیدی که قبلا ایجاد نشده است گزینه Add Child را انتخاب کنید.
  • تغییر IP مربوط به Child Host : در صورتی که مایلید چایلدهاست قبلی دامنه خود را ویرایش کرده و آدرس IP مربوطه را تغییر دهید گزینه Edit Child را انتخاب کنید.
  • حذف Child Host از دامنه : به منظور حذف کامل چایلد نام سروری که قبلا ایجاد شده است سومین گزینه یعنی Delete Child را انتخاب کنید.

 

تصویر زیر نحوه پر کردن فیلد های مربوطه در پنل نمایندگی دامنه را نشان میدهد:

 

آموزش مدیریت Child Name Server از پنل نمایندگی ResellerArea

 

 

۵- بر روی گزینه Save Changes کلیک نمایید تا تغییرات شما ذخیره گردد. در صورتی که تغییرات شما موفقیت آمیز باشد با پیامی مانند تصویر زیر روبرو خواهید شد.

 

آموزش مدیریت Child Name Server از پنل نمایندگی ResellerArea

 

نکته : تغییرات انجام شده در Child Name Server ها حداکثر طی ۱ ساعت برای دامنه های بین المللی و ۲۴ ساعت برای دامنه های ملی اعمال خواهد شد.

نکته : همانطور که عرض شد تغییراتی که مایل به انجام آن هستید علاوه بر پنل دامنه، باید در پنل هاست شما نیز انجام شود. به منظور دریافت راهنمایی در خصوص ایجاد و یا تغییر نام سرور ها در سرور خود، با پشتیبانی هاستینگ خود تماس بگیرید.

نکته : نماینده گرامی، در صورتی که مایلید چایلد نام سرور های ایجاد شده را بر روی دامنه موجود در پنل نمایندگی تنظیم نمایید به مقاله نحوه مدیریت دامنه در پنل نمایندگی دامنه Resellerarea مراجعه نمایید.

موفق باشید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)