نحوه تنظیم نسخه PHP در کنترل پنل هاست پلسک

 

PHP یک زبان برنامه نویسی تحت وب بسیار گسترده است که همواره در کنار سایر زبان های برنامه نویسی پیشرفت چشم گیری دارد. این پیشرفت در سالیان اخیر با اضافه شدن و تغییرات مختلفی در ماژول های PHP اتفاق افتاده است. به همین دلیل در سالیان مختلف سیستم های مدیریت محتوا، افزونه ها و پلاگین های مختلف جهت بهبود سعی می کنند از بهترین گزینه ها و ماژول ها استفاده کنند.

لازم به ذکر است در صورتی که سایت شما با این زبان برنامه نویسی ایجاد شده است به جای استفاده از هاست ویندوز هاست لینوکس تهیه نمایید، سازگاری اسکریپت های PHP با هاست لینوکس به مراتب بهتر از سرور ویندوز میباشد.

با توجه به پشتیبانی هاست ویندوز ارائه شده توسط IRPOWERامکان استفاده از نسخه های مختلف PHP در هاست ویندوز فراهم شده است. اسکریپت های مختلفی نظیر WordPress و Joomla  و یا Drupal و… از این زبان برنامه نویسی بهره میبرند.

در همین راستا ممکن است شما در هنگام نصب و استفاده از یک افزونه با خطایی مبنی بر همخوانی نداشتن نسخه PHP خود برخورد کنید. جهت رفع این موضوع باید نسخه PHP را در پنل خود تغییر داده تا افزونه یا سیستم مدیریت محتوای شما بدون مشکل به کار خود ادامه دهد.

 

مراحل تنظیم نسخه PHP در پلسک

۱) ابتدا به کنترل پنل پلسک وارد شوید.

۲) سپس از تنظیمات گزینه PHP Setting را انتخاب نمایید. نسخه فعلی تنظیم شده را در کنار نام این گزینه میتوانید مشاهده نمایید.

 

 

۳) از قسمت 

 

 

نکته : پس از انتخاب، ماژول ها و تغییراتی که پس از تایید، اعمال خواهد شد را در بخش Performance Settings خواهید دید.

پس از چند لحظه نسخه تغییر خواهد کرد و شما به صفحه اصلی ارجاع داده می شوید.

همانطور که ملاحظه میفرمایید در مقابل PHP Settings نسخه جدید تنظیم شده نمایش داده میشود.