در مطالب آموزشی قبلی با نحوه ایجاد اکانت ایمیل در دایرکت ادمین اشنا شدیم و یاد گرفتیم که چطور میتوان برای اشخاص مختلف اکانت های ایمیل با نام و آدرس دلخواه و همچنین تنظیمات سفارشی ایجاد نمود .

در این مقاله آموزشی قصد داریم نحوه ورود به وب میل در دایرکت ادمین را بدون نیاز به نرم افزار های جانبی مدیریت ایمیل مانند Outlook یا Thunderbird بررسی نماییم، به نحوی که فقط با استفاده از مرورگر به ایمیل‌های خود در هاست دایرکت ادمین دسترسی داشته باشید.

دایرکت ادمین چیست ؟

به نقل از ویکی پدیا: دایرکت ادمین (به انگلیسی: DirectAdmin) ابزار تحت وب گرافیکی کنترل پنل هاست لینوکس است که برای مدیریت آسانتر وب سایت ها بوجود آمده است. به طور کلی دایرکت ادمین یک پنل مدیریت سرور اختصاصی و یا سرور مجازی می باشد که به شما این امکان را میدهد تا در سرور اختصاصی و یا سرور مجازی لینوکس خود اکانت های مورد نظر خود را برای وب سایت ها ایجاد، ویرایش و مدیریت نمایید. این کنترل پنل، که یکی از محبوب ترین کنترل پنل های سرورهای لینوکسی است، علاوه بر قیمت مناسب (به نسبت کنترل پنل سیپنل) از سرعت خوبی نیز برخوردار است. همچنین تا به این لحظه دارای مشکلات تحریمی نمی باشد.

در حال حاضر در کنترل پنل دایرکت ادمین جهت مشاهده ایمیل ها از طریق Webmail و ورود به وب میل در دایرکت ادمین از دو روش میتوان اقدام کرد.

استفاده از آدرس مستقیم Webmail جهت ورود به وب میل در دایرکت ادمین

در روش استفاده از ادرس مستقیم میتوان از ادرس های زیر جهت ورود به مدیریت ایمیل استفاده نمود، لازم به ذکر است که به جای عبارت Site.com باید از ادرس دامنه خود استفاده نمایید.

Site.com/webmail
Site.com/roundcube
Site.com/squirrelmail

استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین جهت ورود به وب میل

یکی دیگر از روش های ورود به وب میل استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین میباشد. برای این منظور لازم است بعد از ورود به کنترل پنل دایرکت ادمین از بخش Email management یکی از رابط های کاربری Webmail: Squirrelmail و یا Webmail: RoundCube را برای ورود به مدیریت ایمیل خود انتخاب نمایید و سپس با استفاده از اطلاعات ورود خود اقدام به لاگین در وب میل نمایید .

ورود به وب میل در دایرکت ادمین

 

SquirrelMail یک رابط کاربردی بسیار ساده میباشد که فقط برای ارسال و دریافت و همچنین چک کردن ایمیل ها مورد استفاده قرار میگیرد. در صورتی که قصد استفاده از یک محیط ساده و رابط کاربری راحت برای مدیریت ایمیل های خود داشته باشید این مورد گزینه خوبی میباشد.

Roundcube یک رابط کاربری دیگر جهت مدیریت ایمیل ها میباشد که از تکنولوژی Ajax جهت استفاده راحت تر و کاربر پسند تر محیط وب میل استفاده مینمایید. این رابط اجازه انتخاب نرم و راحت ایمیل را به کاربران می دهد.جهت مدیریت ایمیل و انجام عملیاتی مثل ارسال ایمیل و . . .  در رابط کاربری Roundcube شما می توانید از منو بالای صفحه استفاده نمایید.