تغییرات جدید ایرنیک در روش های ساخت نیک هندل دامنه ملی

 

ایرنیک | irnic

ایرنیک | irnic

 

 

شناسه کاربری ایرنیک چیست؟

در صورتی که تمایل به خرید دامنه IR (ثبت دامنه های ملی) داشته باشید یا تمایل داشته باشید دامنه ملی را به مالکیت خود در آورید (انتقال دامنه IR) لازم است شناسه کاربری انحصاری خود را در مرکز ثبت دامنه های ملی – ایرنیک ایجاد نمایید. شناسه کاربری ایرنیک یا Nic Handle یک شناسه انحصاری با مشخصات شما در سامانه ایرنیک خواهد بود که پس از ایجاد آن، قابلیت مدیریت، ثبت، انتقال و تمدید تمامی دامنه های ملی (نقطه آی آر) شما را خواهد داشت. بنابراین در صورتی که تمایل داشته باشید وب سایت خود را به هر پسوند دامنه ای که انتهای آن IR. باشد، لازم است شناسه کاربری مخصوص خود را ایجاد کنید چرا که بدون آن اجازه ثبت و یا انتقال دامنه های ملی برای شما فراهم نخواهد بود.

 

 

تغییر روش ایجاد شناسه کاربری ایرنیک

طبق اعلام سازمان ایرنیک، از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ امکان ساخت شناسه کاربری ایرنیک از طریق سامانه EPP/API که در اختیار نمایندگان این سازمان می باشد، دیگر وجود نخواهد داشت و ساخت شناسه صرفا از طریق سامانه ایرنیک انجام خواهد گرفت. این تصمیم که از جانب ایرنیک به عنوان متولی دامنه های ملی (IR) و بدون توضیح خاصی انجام شده است، تمامی دسترسی های ایجاد شناسه کاربری را که قبلا از طریق نمایندگان دامنه ایرنیک انجام میشد، تنها از طریق وب سایت ایرنیک قابل انجام خواهد بود. بنابراین در صورتی که تمایل به خرید و ثبت دامنه های IR داشته باشید و تا به این لحظه نسبت به ایجاد و ساخت شناسه کاربری ایرنیک اقدام نکرده اید، لازم است از طریق ساختن شناسهٔ کاربری ایرنیک به صورت مستقیم نسبت به ایجاد شناسه کاربری خود اقدام نمایید. در ادامه آموزش ایجاد شناسه کاربری ایرنیک را بر اساس آخرین تغییرات به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید به راحتی با تغییرات جدید شناسه خود را ایجاد کنید.

 

 

شناسه کاربری ایرنیک

ساختن شناسهٔ کاربری

دسترسی مستقیم به ساخت شناسه کاربری جدید از طریق وب سایت ایرنیک همیشه وجود داشته است اما از سال های گذشته ایرنیک در اقدامی ایجاد شناسه های کاربری جدید را به نمایندگان دامنه خود واگذار کرد تا صاحبان دامنه به صورت غیرمستقیم و بدون نیاز به ورود مستقیم به پنل ایرنیک بتوانند نسبت به ایجاد و مدیریت شناسه و دامنه های خود از طریق نماینده اقدام نمایند. در روش ایجاد شناسه کاربری از طریق نمایندگان امکان ورود مستقیم به پنل شناسه کاربری ایرنیک وجود نداشت و برای ایجاد دسترسی به این پنل لازم بود اقداماتی با ارسال مدارک از طریق ایرنیک انجام میشد که با ایجاد شناسه کاربری از طریق ایرنیک دیگر نیازی به انجام این مراحل نخواهد بود.

 

نحوه ایجاد شناسه کاربری ایرنیک برای ثبت دامنه های IR

در مقاله آموزش ایجاد شناسه کاربری ایرنیک برای ثبت دامنه ملی به مراحل ایجاد نیک هندل (شناسه کاربری ایرنیک) از طریق وب سایت nic.ir به صورت کامل پرداخته ایم و به صورت تصویری توضیح داده ایم که چطور میتوانید با چند کلیک اولین قدم خود را برای ایجاد وب سایت و ثبت دامنه IR خود اقدام کنید. لطفا بر روی لینک بالا کلیک کرده و مراحل ایجاد شناسه کاربری ایرنیک را دنبال کنید.

 

در نظر داشته باشید با توجه به اینکه امکان ایجاد شناسه کاربری از طریق نمایندگان ایرنیک گرفته شده است، در صورتی که با مشکل یا خطایی مواجه شدید، لازم است با ایرنیک در تماس باشید و موارد را از آن طریق دنبال کنید. مطمینا ما نیز در کنار شما خواهیم بود تا در صورت نیاز به هرگونه کمک یا مشاوره ای در هر بخش از ایجاد شناسه کاربری تا ثبت دامنه IR بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)