تغییرات در روش های ایجاد شناسه کاربری ایرنیک

 

ایرنیک | irnic

ایرنیک | irnic

 

 

شناسه کاربری ایرنیک چیست؟

در صورتی که تمایل به خرید دامنه IR (ثبت دامنه های ملی) داشته باشید یا تمایل داشته باشید دامنه ملی را به مالکیت خود در آورید (انتقال دامنه IR) لازم است شناسه کاربری انحصاری خود را در مرکز ثبت دامنه های ملی – ایرنیک ایجاد نمایید. شناسه کاربری ایرنیک یا Nic Handle یک شناسه انحصاری با مشخصات شما در سامانه ایرنیک خواهد بود که پس از ایجاد آن، قابلیت مدیریت، ثبت، انتقال و تمدید تمامی دامنه های ملی (نقطه آی آر) شما را خواهد داشت. بنابراین در صورتی که تمایل داشته باشید وب سایت خود را به هر پسوند دامنه ای که انتهای آن IR. باشد، لازم است شناسه کاربری مخصوص خود را ایجاد کنید چرا که بدون آن اجازه ثبت و یا انتقال دامنه های ملی برای شما فراهم نخواهد بود.

 

 

تغییر روش ایجاد شناسه کاربری ایرنیک

طبق اعلام سازمان ایرنیک، از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ امکان ساخت شناسه کاربری ایرنیک از طریق سامانه EPP/API که در اختیار نمایندگان این سازمان می باشد، دیگر وجود نخواهد داشت و ساخت شناسه صرفا از طریق سامانه ایرنیک انجام خواهد گرفت.

با توجه به این تغییرات، جهت ایجاد شناسه کاربری ایرنیک میبایست از طریق لینک ساختن شناسهٔ کاربری – ایرنیک، به صورت مستقیم در سایت سازمان ایرنیک اقدام به ایجاد شناسه نمایید.

 

 

شناسه کاربری ایرنیک

ساختن شناسهٔ کاربری

 

 

نحوه ایجاد شناسه کاربری ایرنیک برای ثبت دامنه های IR

در مقاله آموزش ایجاد شناسه کاربری ایرنیک برای ثبت دامنه ملی به مراحل ایجاد نیک هندل (ایجاد شناسه کاربری ایرنیک) از طریق وب سایت nic.ir خواهیم پرداخت و توضیح خواهیم داد که چطور میتوانید از به صورت مستقیم و با چند کلیک اولین قدم خود را برای ایجاد وب سایت با دامنه ملی بردارید.

ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)