نحوه قیمت گذاری و اسلب بندی پسوند های دامنه در پنل نمایندگی ثبت دامنه

 

ریسلراریا پنل کاربری قدرتمندی است که توسط IRPOWER به صورت اختصاصی طراحی شده است و به نمایندگان دامنه خود این امکان را می‌دهد که بتوانند دامنه‌‌های موجود در رجیسترار های مختلف را یکجا مدیریت کنند.

یکی از قابلیت‌های مهم و کاربردی کنترل پنل ریسلراریا، سیستم قیمت گذاری دامنه به شکل دلخواه و بر اساس اسلب بندی (دسته بندی زیرنمایندگان) می‌باشد. با استفاده از این ویژگی نمایندگان می‌توانند با توجه به سیاست‌های بیزینس مدل خود، پکیج‌های دلخواه خود را برای نمایندگان و مشتریان خود ایجاد و قیمت های مد نظر خود را برای آنها تنظیم نمایند.

در این مقاله آموزشی نحوه قیمت گذاری و اسلب بندی نمایندگی ثبت دامنه و همچنین نحوه قیمت گذاری پسوندهای مختلف را به شما توضیح خواهیم داد.
لطفا با ما همراه باشید…

مراحل اسلب بندی کنترل پنل نمایندگی دامنه ریسلراریا

۱- ابتدا به پنل نمایندگی ثبت دامنه خود در ResellerArea وارد شوید (نحوه ورود به پنل ریسلراریا)

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی پنل Reseller Area

 

 

۲- سپس از منوهای سایدبار سمت چپ، منو Slabs Setup را (مانند تصویر زیر) از بخش Reseller Center انتخاب نمایید تا به صفحه تنظیمات اسلب ها منتقل شوید.

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی پنل Reseller Area

 

 

۳- در این قسمت لازم است مانند تصویر بر روی Add Slab کلیک کنید تا وارد صفحه ایجاد اسلب نمایندگی ثبت دامین مورد نظر شوید.

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی در پنل Reseller Area

 

 

۴- در این بخش لازم است نامی که تمایل دارید برای اسلب خود در نظر بگیرید را در باکس Slab Title وارد نمایید و دکمه Submit را کلیک کنید تا اسلب مورد نظر شما ایجاد شود. پس از انجام این مرحله اسلب مورد نظر به لیست اسلب های شما اضافه خواهد شد.

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی در پنل Reseller Area

 

 

۵- پس از ایجاد اسلب نمایندگی،‌ مانند تصویر سه دکمه مدیریتی جهت مدیریت هرچه بهتر اسلب شما نمایش داده خواهد شد.

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی در پنل Reseller Area

 

 

۵-۱- دکمه View: این گزینه برای مدیریت اسلب‌ استفاده می‌شود که در ادامه به بررسی و ساخت یک پکیج می‌پردازیم.
۵-۲- دکمه Edit: این گزینه برای تغییر عنوان اسلب استفاده می‌شود.
۵-۳- دکمه Delete: این گزینه برای حذف اسلب استفاده می‌شود.

 

 

۶- حال جهت استفاده از اسلب ایجاد شده بایستی بر روی دکمه View روبروی نام اسلب مورد نظر کلیک کرده و سپس مانند تصویر زیر از بخش Add Extension پسوند دامنه ای که تمایل دارید برای اسلب مورد نظر فعال شود را انتخاب نمایید و سپس گزینه Submit را کلیک کنید.

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی پنل Reseller Area

 

 

۷- پس از اضافه کردن پسوند دامنه مورد نظر خود، این پسوند در بخش Extension اسلب مورد نظر شما اضافه خواهد شد که این پسوند با دو دکمه مدیریتی زیر قابل مدیریت خواهد بود:

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی در پنل Reseller Area

 

 

۷-۱- Pricing: این بخش برای قیمت‌گذاری بر روی دامنه استفاده می‌شود که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.
۷-۲- Delete: در صورت تمایل به حذف پسوند دامنه از اسلب فعلی، با استفاده از این دکمه می توانید پسوند مورد نظر را حذف نمایید.

 

۸- جهت تنظیم قیمت بر روی پسوند مورد نظر دامنه بایستی بر روی دکمه Pricing کلیک کنید. سپس صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که در آن امکان تنظیم قیمت برای ثبت دامنه (Register) تمدید دامنه (Renewal) و انتقال دامنه (Transfer) وجود خواهد داشت.

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی پنل Reseller Area

 

 

۸-۱- Period: دوره مالی مورد نظر را برای پسوند انتخاب شده نشان می دهد. برای مثال در تصویر بالا سیستم قیمت ها را برای دوره ۱ ساله در نظر خواهد گرفت.
۸-۲- Register: قیمت ثبت دامنه در این بخش مدیریت می‌شود.
۸-۳- Renewal: قیمت تمدبد دامنه در این بخش مدیریت می‌شود.
۸-۴- Transfer: قیمت انتقال دامنه در این بخش مدیریت می‌شود.

 

نکته: پیغام “If you want to disable pricing for each action just put “-1″ as its price” در تصویر بالا به این معنی است که در صورت عدم تمایل به فعال سازی هر یک از بخش های ثبت، تمدید، انتقال دامین برای هر پسوند می توانید عدد ۱- را در قسمت قیمت گذاری وارد نمایید تا نماینده دامنه شما قادر به سفارش آن بخش نباشد.

 

۸-۵- در بخش قیمت گذاری، ۲ ردیف مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که برای قیمت گذاری لازم است به توضیحات زیر دقت فرمایید:

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی پنل Reseller Area

 

 

۸-۵-۱- در نظر داشته باشید برای قیمت گذاری لازم است قیمت های مد نظر خود را با توجه به مورد ۲ در تصویر بالا در مورد ۱ (سطر اول) وارد نمایید.
۸-۵-۲- در نظر داشته باشید در این ردیف قیمت هایی که برای شما در نظر گرفته شده است را مشاهده خواهید کرد. این مورد می تواند شما را برای قیمت گذاری هر چه بهتر پسوند دامنه یاری کند. لازم به توضیح است در صورتی که نماینده دامنه شما نیز تمایل به ایجاد اسلب دامنه داشته باشد، قیمت هایی که شما برای ایشان در نظر گرفته اید را در ردیف ۲ همین بخش از پنل نمایندگی دامنه خود مشاهده خواهد کرد.

 

نکته: اختلاف بین گزینه اول و دوم، دایره سود شما را از هر دامنه به ازای دوره مالی ثبت، تمدید و انتقال دامنه مورد نظر مشخص خواهد کرد.

 

۹- بعد از تنظیم قیمت های مورد نظر خود بر روی هر یک ازپسوند دامنه‌های دامین، دکمه Submit را کلیک کنید تا قیمت گذاری دامنه مورد نظر برای همان اسلب به اتمام رسد.

 

نکته: در صورتی که تمایل دارید از اسلب های متفاوتی برای مدیریت بهتر نماینده های خود استفاده نمایید لازم است برای هر اسلب پسوندهای مورد نظر خود را به آن اضافه کنید تا نمایندگان دامنه تنظیم شده بر روی همان اسلب بتوانند از پسوندهای دامنه موجود استفاده نمایند.

نکته: ارز مورد استفاده در کلیه نقاط پنل ریسلراریا بر اساس “تومان” تنظیم شده است. در نتیجه لازم است کلیه قیمت های خود را بر اساس “تومان” در نظر بگیرید.

نکته: برای تنظیم اسلب مورد نظر بر روی نماینده های جدید، تنها کافی است در مراحل ایجاد نماینده جدید، از بخش Slab اسلب مورد نظر را بر روی آن تنظیم کنید.

نکته: در صورتی که تمایل دارید اسلب نماینده‌هایی که قبلا ایجاد شده اند را تغییر دهید، تنها کافی است از منو Your Clients بر روی دکمه مدیریتی Profile واقع در روبروی نماینده مورد نظر کلیک فرمایید و از Tabهای بالا، گزینه Edit Client (مانند تصویر زیر) را انتخاب نمایید و در بخش Slab، اسلب مورد نظر را انتخاب نمایید:

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی در پنل Reseller Area

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی در پنل Reseller Area

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی در پنل Reseller Area

 

آموزش قیمت گذاری و اسلب بندی در پنل Reseller Area

 

 

شما همچنان می توانید دیگر مقالات نمایندگی ثبت دامنه از اینجا مطالعه بفرمایید.

امیدوارم که این آموزش برای شما عزیزان موثر واقع شده باشد.

موفق باشید.

ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)