نحوه بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

 

تمامی کنترل پنل‌های مدیریتی، دارای امکانات ویژه‌ای برای مدیریت سرور و تمامی اکانت‌های هاست می‌باشند، که یکی از این امکانات که بسیار اهمیت خاصی دارد، بخش بک‌ آپ‌گیری و بخش ریستور یا همان بازگردانی بکاپ است.

در صورتی که به بکاپ‌گیری یا ذخیره یک نسخه پشتیبان از سایت توجه نشود، ممکن است یک کاربر اطلاعات با ارزش خود را بر اثر کوچکترین اشتباه از دست بدهد و یا اینکه اطلاعات توسط هکرها حذف گردد، این عدم توجه بسیار خطرناک است، زیرا زحمات ماه‌ها یا سال‌ها تلاش، یک روزه نابود می‌شود!

در سرویس‌های هاست لینوکس ارائه شده توسط IRPOWER به طور خودکار ۸۵۰ بکاپ در سال از اطلاعات سایت شما گرفته و در سرور مجازی ایران مجزا ذخیره می‌شود. با این حال تهیه یک نسخه پشتیبان از کل اطلاعات خود در زمان‌هایی که لازم دارید، توصیه می‌گردد.

حال در این مقاله آموزشی به نحوه بازگردانی (ریستور) بکاپ‌های گرفته شده از طریق کنترل پنل دایرکت ادمین اشاره خواهیم کرد. در این روش، مهم است که بدانید در حال استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین هستید (به عنوان مثال در حال استفاده از هاست لینوکس ایران ما هستید) و قبلا از طریق دایرکت ادمین خود اقدام به ایجاد بکاپ کرده‌اید.

در صورتی که قبلا نسبت به تهیه بکاپ از طریق دایرکت ادمین خود اقدام نکرده‌اید، کافی است مقاله آموزشی نحوه ایجاد و دانلود بکاپ در دایرکت ادمین را مطالعه فرمایید.

 

نحوه ریستور (بازگردانی) بکاپ از طریق کنترل پنل دایرکت ادمین

 

۱) ابتدا به کنترل پنل دایرکت ادمین وارد شوید.

 

آموزش بازگردانی نسخه پشتیبان در کنترل پنل Direct Admin

 

۲) بر روی گزینه Create/Restore Backups کلیک کنید.

 

آموزش بازگردانی نسخه پشتیبان در کنترل پنل Direct Admin

 

۳) از قسمت Select a File to Restore نسخه پشتیبان خود را با توجه به تاریخ درج شده، انتخاب کنید.

۴) گزینه Select Restore Option را انتخاب کنید. در این صورت جزئیات بیشتری از فایل بکاپ تهیه شده توسط شما، نمایش داده می‌شود.

گزینه های مد‌نظر خود برای بازگردانی از فایل بکاپ را انتخاب کنید.

۵) بر روی گزینه Restore Select Items کلیک کنید.

آموزش بازگردانی نسخه پشتیبان در کنترل پنل Direct Admin

 

در صورت اتمام فرآیند ریستور بکاپ در دایرکت ادمین ، پیامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن آن نمایش داده می‌شود که در این شرایط، بکاپ‌گیری در کنترل پنل مدیریت وب‌سایت شما به درستی به پایان رسیده است.

نکته: در نظر داشته باشید ما تنها روند بازگردانی بکاپ را در این مقاله توضیح داده‌ایم. در صورتی که وب سایت شما در حال حاضر، دارای خطای خاصی باشد، ممکن است این مورد در روند بکاپ‌گیری شما تداخلی ایجاد نماید و بکاپ دریافتی شما در نهایت صحیح و کامل نباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص از مدیر وب سایت خود و یا همکاران ما در بخش فنی یاری بگیرید.

در صورت تمایل به دریافت و ذخیره‌سازی بکاپ‌های خود در سرور مجزا، مانند سرور مجازی اورپا می‌توانید از سرویس هاست بکاپ استفاده نمایید.

همچنین در صورتی که قصد سفارش جدید هاست لینوکس ایران برای خود دارید، از خدمات هاست لینوکس IRPOWER دیدن بفرمایید.

موفق باشید.

۱.۷/۵ - (۱۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)