تغییر نام دامنه سایت در هاست وردپرس

در هنگام نصب وردپرس در هاست وب سایت خود، دامنه خریداری شده و انتخابی شما به عنوان دامنه اصلی معرفی می‌گردد و همین اقدام منجر به ثبت دامنه در بسیاری از بخش‌های دیتابیس از جمله تنظیمات پایه و Post‌ها و غیره می‌شود. تا به حال به این موضوع فکر کردید که اگر تصمیم گرفتید دامنه خود را تغییر دهید چه کاری باید انجام بدید؟ علی رغم اینکه تصمیم ساده ای برای تعویض دامنه یا همان Rebranding کسب و کار خود نداشتید! بدانید و آگاه باشید که مراحل بعدی تغییرات به سادگی چند کلیک خواهد بود! قبل از شروع این آموزش لازم است به شما یادآوری کنیم که این تصمیم بزرگی برای شما خواهد بود و بایستی قبل از انجام آن بایستی با وب مستر و کارشناس دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت خود در ارتباط باشید تا شما را از خطرات و تاثیرات این تصمیم در اعتبار و جایگاه فعلی وب سایت شما مطلع سازد. در صورتی که نیاز به کمکی داشتید لطفا با ما در ارتباط باشید.

پس از اطمینان از تصمیم به تغییر دامنه، وارد مرحله بعدی یعنی تغییر دامنه در هاست وردپرس از طریق phpMyAdmin خواهیم شد. برای انجام این کار لطفا مراحل زیر را دنبال کنید:

 

هاست ابری وردپرس IRPOWER

 

مراحل تغییر آدرس دامنه در هاست وردپرس از طریق phpMyAdmin

 

با تغییر دامنه اصلی که از طریق هاست وب سایت انجام می شود، رکوردهای دیتابیس متناسب با این تغییر بروز نمی‌شوند لذا پس از این تغییر، قالب وبسایت به درستی بارگذاری نخواهد شد و لینک‌ها و آدرس‌ها کماکان بر اساس دامنه قدیمی فعالیت خواهند کرد که در صورت غیر‌فعال بودن دامنه قدیمی تمامی لینک ها با خطا مواجه می‌شوند.

جهت رفع مشکل بایستی قبل یا بعد از تغییر دامنه تمامی رکوردها با نام دامنه قبلی از دیتابیس حذف و دامنه جدید به عنوان جایگزین اعمال گردد که روش کار به شرح زیر می‌باشد:

 

صبر کنید! قبل از انجام هر اقدامی لازم است بدانید که از اطلاعات فعلی وب سایت خود بک آپ بروز و سالمی تهیه کرده اید؟ در صورتی که شرکت هاستینگ شما از وب سایت شما به صورت خودکار بک آپ گیری میکند، لازم است شخصا قبل از انجام هر اقدامی فول بک آپ تهیه کنید و آن را در جای مناسبی ذخیره نمایید. پس از اطمینان از صحت کارکرد بک آپ، ادامه آموزش را دنبال کنید.

 

۱) به کنترل پنل هاست وردپرسی خود مراجعه کنید مراجعه و از منو‌های موجود گزینه phpMyAdmin را برگزینید.

مقاله آموزشی: آموزش دسترسی به phpMyAdmin در cPanel

 

۲) ممکن است phpMyAdmin نام‌کاربری ور رمز‌عبور درخواست نماید در این صورت لازم است نام‌کاربری و رمز‌عبور دیتابیس اختصاص یافته به وردپرس را وارد نمایید. در صورت عدم اطلاع از آن‌ها، فایل wp-config.php موجود در مسیر نصب وردپرس را یافته و اطلاعات را از آن استخراج نمایید.

 

۳) از منو سمت چپ بر روی نام دیتابیس کلیک و سپس از منو بالای صفحه به بخش Export مراجعه و دکمه Go را جهت ایجاد و دانلود Backup برگزینید.

 

۴) از فایل Backup دانلود شده یک کپی تهیه و در جایی ذخیره نمایید.

 

۵) فایل Backup را با استفاده از برنامه Notepad باز نموده و با استفاده از ابزار replace موجود در منو Edit دامنه قدیمی را با دامنه جدید جایگزین و ذخیره نمایید.

 

۶) در phpMyAdmin از منو بالای صفحه بخش Import، فایل Backup تغییر یافته را Upload و دکمه Go را اعمال نمایید.

 

نکات قابل توجه در تغییر دامنه سایت وردپرسی

در صورتی که در فرایند Upload و Import با خطا مواجه شدید دیتابیس موجود را از هاست حذف و مجددا دیتابیسی با همان نام ایجاد نمایید.
در این صورت مجددا به phpMyAdmin همان دیتابیس مراجعه و مرحله ۶ را تکرار نمایید.

دنبال شرکت هاستینگ مناسبی برای وب سایت خود هستید؟‌ پشتیبانی و کیفیت خدمات میزبانی وب شما مناسب نیست؟ بسیار سریع و بدون هیچ اختلالی در کارکرد وب سایت، وب سایت شما به IRPOWER منتقل خواهد شد. کافی است به صفحه خرید هاست لینوکس و هاست ویندوز ما سر بزنید.

۳.۷/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)