نحوه تغییر نام دامنه در وردپرس از طریق phpMyAdmin

 

در هنگام نصب وردپرس، یک دامنه به عنوان دامنه اصلی معرفی می‌گردد و همین اقدام منجر به ثبت دامنه در بسیاری از بخش‌های دیتابیس از جمله تنظیمات پایه و Post‌ها می‌شود. در این مقاله نحوه تغییر نام دامنه در وردپرس را توضیح خواهیم داد.

 

هاست ابری وردپرس IRPOWER

 

با تغییر دامنه اصلی که از طریق هاست انجام می‌پذیرد رکوردهای دیتابیس متناسب با این تغییر بروز نمی‌شوند لذا پس از این تغییر قالب وبسایت به درستی بارگذاری نخواهد شد و لینک‌ها و آدرس‌ها کماکان بر اساس دامنه قدیمی فعالیت خواهند کرد که در صورت غیر‌فعال بودن دامنه قدیمی تمامی لینک ها با خطا مواجه می‌شوند.

جهت رفع مشکل بایستی قبل یا بعد از تغییر دامنه تمامی رکوردها با نام دامنه قبلی از دیتابیس حذف و دامنه جدید به عنوان جایگزین اعمال گردد که روش کار به شرح زیر می‌باشد:

1- به پنل Host مراجعه و از منو‌های موجود گزینه phpMyAdmin را برگزینید.

2- ممکن است phpMyAdmin نام‌کاربری ور رمز‌عبور درخواست نماید در این صورت لازم است نام‌کاربری و رمز‌عبور دیتابیس اختصاص یافته به WordPress را وارد نمایید.
(در صورت عدم اطلاع از آن‌ها، فایل wp-config.php موجود در مسیر نصب WordPress را یافته و اطلاعات را از آن استخراج نمایید)

3- از منو سمت چپ بر روی نام دیتابیس کلیک و سپس از منو بالای صفحه به بخش Export مراجعه و دکمه Go را جهت ایجاد و دانلود Backup برگزینید.

4- از فایل Backup دانلود شده یک کپی تهیه و در جایی ذخیره نمایید.

5- فایل Backup را با استفاده از برنامه Notepad باز نموده و با استفاده از ابزار replace موجود در منو Edit دامنه قدیمی را با دامنه جدید جایگزین و ذخیره نمایید.

6- در phpMyAdmin از منو بالای صفحه بخش Import، فایل Backup تغییر یافته را Upload و دکمه Go را اعمال نمایید.

نکات قابل توجه:
در صورتی که در فرایند Upload و Import با خطا مواجه شدید دیتابیس موجود را از هاست حذف و مجددا دیتابیسی با همان نام ایجاد نمایید.
در این صورت مجددا به phpMyAdmin همان دیتابیس مراجعه و مرحله 6 را تکرار نمایید.

در صورتی که هنوز از هاست وردپرس برای میزبانی سایت خود استفاده نمی‌کنید، پیشنهاد می‌گردد تعرفه‌های هاست مخصوص ورپرس ما را مشاهده بفرمایید.

موفق باشید.

ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)