پارک دامین چیست :

به طور کلی زمانی که شما قصد داشته باشید سایت شما با آدرس های مختلفی در محیط اینترنت در دسترس باشد به گونه ای که تمامی این ادرس ها به یک سایت اشاره داشته باشد، لازم است از قابلیتی به نام پارک دامین که در هاست سی پنل و یا هاست های دایرکت ادمین و . . . موجود میباشد استفاده نمایید. به طور کلی در صورت استفاده از قابلیت پارک دامین، شما یک سایت با دو آدرس متفاوت دارید.

به عنوان مثال فرض کنید شما آدرس سایت شما example.com می باشد. پس از مدتی تصمیم می گیرید که سایت شما با آدرس example.net نیز قابل دسترس باشد. برای این کار شما ابتدا باید دامنهء دوم یعنی (example.net) را ثبت نمایید و سپس آن را به فضای هاست خود متصل کنید. یعنی یک فضا و چندین دومین داشته باشید. به این کار پارک کردن دامنه گفته میشود.

 

پارک دامین در سی پنل (cPanel) :

برای استفاده از قابلیت پارک دامین و پارک کردن دامنه در هاست سی پنل خود، کافیست ابتدا وارد سی پنل سایت خود شوید. نحوه ورود به cPanel

 

پس از ورود نام کاربری و کلمه عبور خود و لاگین موفقیت امیز به کنترل پنل cPanel، از بخش Domains، بر روی گزینه Aliases کلیک نمایید.

 

cPanel Aliases

 

در ادامه بعد از ورود به صفحه Aliases Domain، دامنه ای را که قرار است Park نمایید را در بخش Create a New Alias وارد نموده و بر روی Add Domain کلیک فرمایید.

نحوه ایجاد پارک دامنه - طریقه ایجاد پارک دامنه - نحوه ساختن پارک دامنه

نکته مهم نکته مهم :

جهت اتصال یک دامنه از بخش Aliases به سرویس میزبانی خود، ابتدا لازم است اقدام به تنظیم نیم سرور ها ( DNSها ) با توجه به موارد از پیش تعیین شده در سرور نمایید. چنانچه ثبت دامنه جدید خود را به ما سپرده اید، میتوانید با مطالعه راهنمای نحوه تغییر نیم سرور ها در ناحیه کاربری، نسبت به تغییر نیم سرور ها اقدام نمایید.

در صورتیکه DNS ها را به درستی تنظیم نکرده باشید، و یا دامنه مورد نظر ir بوده و هنوز حداقل ۶ ساعت از زمان تغییر DNS ها نگذشته است و یا دامنه ی شما به هر دلیلی فعال نباشد، با خطای زیر مواجه خواهید شد:

 

Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated 
with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add 
one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver.

 

در این شرایط لی قرار ازم است موارد فوق را مورد بررسداده و پس از اطمینان از عدم وجود هر یک از مشکلات فوق، بار دیگر بررسی نمایید.

ما مجموعه کاملی از لایسنس‌های مورد نیاز در زمینه میزبانی وب را گرد هم آورده ایم تا به سادگی بتوانید از نسخه قانونی بهترین نرم‌افزارهای مرتبط با میزبانی وب استفاده کنید. لایسنس های قابل ارائه شامل محبوب‌ترین پنل‌های مدیریت هاست مانند لایسنس سی پنل، سیستم عامل‌ تخصصی میزبانی وب CloudLinux، وب سرور قدرتمند LiteSpeed و … می‌باشد.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)