نحوه انتقال دامنه‌های ملی بین دو شناسه کاربری

در ابتدا می بایست رابط نمایندگی را در وبسایت نیک تنظیم نمایید. در صورتی که با نحوه انجام آن آشنایی ندارید، با استفاده از راهنمای تغییر رابط نمایندگی NIC اقدام به تغییر آن نمایید. این تغییرات بایستی در شناسه جدید انجام شود.

۱- ابتدا از طریق راهنمای نحوه ورود به سامانه وارد پنل خود در وبسایت نیک شوید.

۲- سمت راست صفحه پنل، در قسمت دامنه‌ها، گزینه انتقال دامنه را برگزینید.

آموزش انتقال دامنه‌های ملی بین دو شناسه کاربری

۳- در صفحه موجود در قسمت فروش دامنه (انتقال به شناسه دیگر) نام دامنه مورد‌نظر را وارد نمایید و دکمه “بعدی” را برگزینید، در اینجا کد انتقال را دریافت نمایید.

 

آموزش انتقال دامنه‌های ملی بین دو شناسه کاربری


۴-
حال شخص دریافت کننده دامنه می‌بایست وارد ناحیه‌کاربری خود شده و از بخش دامنه‌ها، گزینه انتقال دامنه به ما را انتخاب نماید. سپس با توجه به تصویر زیر نام دامنه خود به همراه پسوند IR دامنه را تایپ و از بخش نوع انتقال، گزینه انتقال (خرید) دامنه از شناسه دیگر را انتخاب و سپس رمز انتقال دامنه را وارد نماید و در نهایت گزینه افزودن به سبد‌خرید را انتخاب کند.

آموزش انتقال و تمدید دامنه IR به شرکت IRPOWER

۵- سپس از بخش پیکربندی دامنه‌ها، از صحت رمز انتقال اطمینان حاصل نمایید و در بخش شناسه صاحب امتیاز، شناسه خود را وارد نمایید و سه بخش دیگر را بر روی da362-irnic تنظیم نمایید تا بتوانید دامنه خود را از پنل کاربری خود مدیریت نمایید و در نهایت نیز نام سرورهای خود را وارد نمایید یا در صورتی که فاقد سرویس میزبانی می‌باشید این بخش را رها نمایید.

نکته: لطفا در صورت رها نمودن دقت نمایید که نام سرور‌ها به طور نمونه سرور مجازی امریکا به ترتیب از اول به چهارم مرتب باشد و فیلدی خالی رها نشده باشد.

چنانچه جزء نمایندگان دامنه هستید و شامل تخفیف می باشید، در این قسمت کد تخفیف را وارد و دکمه استفاده از کد تخفیف را انتخاب نمایید.

۶- و در نهایت نیز ادامه و مراحل پرداخت را گذرانده و دامنه شما منتقل خواهد شد.

۷- صاحب امتیاز فعلی دامنه به منظور تایید درخواست بایستی یک تعهد‌نامه مبنی بر تایید درخواست به همراه تکمیل فرم ضمیمه شده در مقاله به رجستری نیک ارسال نمایید. بسته به اینکه نوع شناسه فعلی حقیقی است یا حقوقی، لازم است کپی کارت‌ملی (برای اشخاص حقیقی)  و کپی روزنامه رسمی شرکت (برای اشخاص حقوقی) به همراه فرم تکمیل شده به شرکت نیک ارسال شود.

فرم انتقال

پس از ارسال مدارک، رجستری نیک بررسی‌های لازم را انجام داده و درصورت تایید مدارک، دامنه را به شناسه جدید منتقل می‌نماید.

روش‌های ارسال مدارک برای رجستری نیک:

. از طریق پست‌الکترونیکی (ایمیل) به نشانی [email protected]

. از طریق نمابر به شماره ۵۷۰۰- ۲۲۲۹-۰۲۱

. با مراجعه به سامانه دریافت مدارک ایرنیک به نشانی https://www.nic.ir/Upload_Document

در صورتی که قصد ثبت اولین دامنه یا خرید دامنه را دارید، از این بخش وارد شوید.
موفق باشید.
۴.۴/۵ - (۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)