یکی از ویژگی های ضروری در هر کنترل پنل دامنه، امکان انتقال دامنه بین اکانت های کاستومری (مشتری نهایی) آن کنترل پنل میباشد که این ویژگی به مالکان دامنه اجازه خواهد داد دسترسی به مدیریت دامنه را در اختیار اشخاص دیگر قرار دهند و یا دامنه را به طور کامل به فروش رسانند. این ویژگی که تنها در کنترل پنل های ثبت دامین رجیسترارهای معتبر دنیا دیده می شود با نام Move Domain در ریسلراریا در خدمت شما عزیزان قرار گرفته است.

در این راهنمای آموزشی نحوه انتقال دامنه بین اکانت های کاستومری در پنل نمایندگی دامنه ResellerArea را بررسی خواهیم کرد. نمایندگان محترم از این پس می توانند با پیروی از مراحل زیر نسبت به انتقال دامنه به پنل کاربران خود یا دیگر کاربران موجود در پنل نمایندگی ثبت دامنه ResellerArea اقدام نمایند.

 

گام اول: ورود به پنل نمایندگی دامنه

جهت انتقال دامنه بین اکانت های موحود در پنل نمایندگی ثبت دامنه ResellerArea ابتدا لازم است با کلیک بر روی لینک ورود به پنل نمایندگی دامنه ResellerArea نسبت به لاگین به پنل نمایندگی خود اقدام نمایید.

 

نکته: در صورت وجود هرگونه مشکلی در ورود به پنل نمایندگی دامنه و  یا نیاز به اطلاعات بیشتر، می توانید به مقاله نحوه دسترسی به پنل نمایندگی دامنه ResellerArea مراجعه نمایید.

گام دوم: انتقال دامنه

پس از ورود موفقیت آمیز به پنل نمایندگی دامنه ResellerArea، جهت انجام انتقال داخلی دامین بین حساب های کاربران موجود در ریسلراریا، لازم است از منو Domains گزینه Move Domain را انتخاب نمایید تا وارد صفحه انتقال دامین شوید. پس از آن، به ترتیب زیر می توانید نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نیاز جهت انتقال رایگان داخلی دامنه به پنل کاربر مورد نظر خود اقدام نمایید.

 

انتقال دامنه

 

Domains List: در این بخش لازم است نام دامین هایی که قصد انتقال آنها را دارید، وارد نمایید. لازم به ذکر است در هر بار انتقال شما میتوانید نام ۱۰ دامنه را جهت انتقال به یک کاربر را وارد نمایید. برای این منظور تنها کافی است نام هر دامین را در یک خط (Line) مجزا وارد کنید.

 

Client Email: در بخش Client Email لازم است ایمیل مربوط به کاربری که قصد دارید دامنه ها را به آن منتقل کنید، وارد نمایید. در نظر داشته باشید شما می توانید دامنه ها را به تمامی کاربران ResellerArea (حتی کاربرانی که در زیرمجموعه پنل نمایندگی ثبت دامین شما قرار ندارند) نیز منتقل نمایید.

 

نکته: در بخش Client Email لازم است ایمیلی که کاربر با استفاده از آن در پنل نمایندگی دامنه ResellerArea لاگین می نماید را وارد نمایید. در صورتی که قصد دارید دامنه ها را به پنل یکی از کاربران و مشتری های خود منتقل نمایید، برای یافتن ایمیل آدرس کاربر خود میتوانید با ورود به بخش Your Clients از منو سمت چپ صفحه، ایمیل مربوط به کاربر مورد نظر را بیابید.

 

Client ID: در این بخش لازم است Client ID و یا شناسه اکانت مربوط به کاربر و یا نماینده ای که قصد دارید دامنه ها را به آن منتقل کنید را وارد نمایید.

 

نکته: جهت مشاهده Client ID و یا شناسه اکانت کاربران و نمایندگان زیر مجموعه خود می توانید از منو سمت چپ صفحه وارد بخش Your Clients شده و در سمت چپ هر کدام از رکورد ها ID مربوط به کاربران و نمایندگان را مشاهده نمایید.

 

پس از تکمیل تمامی اطلاعات خواسته شده در این صفحه لازم است بر روی دکمه Next Step کلیک نمایید تا وارد مرحله بعد شوید.

 

گام سوم: تایید اطلاعات وارد شده

پس از ورود به صفحه تایید انتقال دامنه، همانند شکل زیر لازم است مجددا نسبت به کنترل نام دامنه، ایمیل و شناسه اکانتی که قصد انتقال دامنه را به آن دارید، اقدام نمایید. پس از کنترل موارد مذکور و تایید آنها، تنها لازم است بر روی دکمه Confirm and Move کلیک نمایید تا پروسه انتقال داخلی دامنه به کاربر مورد نظر اغاز شود.

 

انتقال داخلی

 

نکات قابل توجه :

این ویژگی تنها دسترسی به مدیریت دامنه را به کاربر جدید منتقل میکند و تغییری در اطلاعات تماس دامنه ایجاد نخواهد کرد. در این صورت ایمیل های مهم دامنه همچنان برای مالک قبلی دامنه ارسال خواهد شد.

در صورتی که تمایل داشته باشید تغییری در اطلاعات تماس/مالکیت دامنه ایجاد شود، کافی است از طریق بخش Contacts در صفحه مدیریت دامنه مربوطه تغییرات را اعمال فرمایید.

 با انتقال دامنه از این روش دسترسی برای مدیریت دامنه از مالک فعلی لغو و به کاربر جدید ارایه خواهد شد.

با استفاده از این ویژگی امکان انتقال دامنه به تمامی اکانت های موجود در ریسلراریا (حتی به اکانت های موجود در پنل نماینده های دیگر) نیز امکانپذیر خواهد بود.

در صورتی که Move Domain بین دو اکانت کاستومری در یک نماینده صورت گیرد، نماینده همچنان قادر به مشاهده دامنه در پنل خود خواهد بود.

ما مجموعه کاملی از لایسنس‌های مورد نیاز در زمینه میزبانی وب را گرد هم آورده ایم تا به سادگی بتوانید از نسخه قانونی بهترین نرم‌افزارهای مرتبط با میزبانی وب استفاده کنید. لایسنس های قابل ارائه شامل محبوب‌ترین پنل‌های مدیریت هاست مانند لایسنس سی پنل، سیستم عامل‌ تخصصی میزبانی وب CloudLinux، وب سرور قدرتمند LiteSpeed و … می‌باشد.

۴.۲/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)