نصب ماژول WHMCS کنترل پنل نمایندگی ثبت دامنه ResellerArea

در صورتی که از سیستم WHMCS برای مدیریت سرویس ها و کسب و کار خود استفاده می نمایید، می توانید به راحتی و با اتصال پنل نمایندگی ثبت دامنه خود به سیستم WHMCS ، نسبت به انجام خودکار درخواست های دامنه (ثبت دامنه جدید ، انتقال و تمدید دامنه) اقدام نمایید.

در این راهنمای آموزشی نحوه دریافت API Key و نصب ماژول WHMCS کنترل پنل نمایندگی دامنه ResellerArea را بررسی خواهیم کرد. نمایندگان محترم ثبت دامنه IRPOWER می توانند با پیروی از مراحل زیر نسبت به دریافت API KEY مربوط به اکانت نمایندگی خود و نصب ماژول WHMCS پنل نمایندگی دامنه ResellerArea اقدام نمایند.

 

مرحله اول :

جهت نصب ماژول WHMCS مربوط به ResellerArea لازم است ابتدا با مطالعه راهنمای ” نحوه دسترسی به پنل نمایندگی دامنه ResellerArea ” به پنل نمایندگی دامنه از این لینک لاگین نمایند.

 

مرحله دوم :

پس از ورود موفقیت امیز به پنل نمایندگی دامنه ResellerArea ، جهت دریافت API KEY اکانت خود لازم است از منو سمت راست گزینه API Details را انتخاب نمایید تا وارد صفحه API Details شوید.

 

مرحله سوم :

همانطور که در صفحه  API Details مشاهده میفرمایید، کد API KEY مربوط به اکانت نمایندگی دامنه شما در بخش API KEY نمایش داده شده است. همچنین با کلیک بر روی دکمه Recreate Key میتوان نسبت به ایجاد API KEY جدید اقدام نمایید.

پنل نمایندگی دامین

مرحله چهارم :

پس از ایجاد و دریافت کد API KEY مربوط به اکانت خود، شما میتوانید از سمت راست صفحه و با کلیک بر روی لینک WHMCS Module ماژول WHMCS مربوطه را دانلود نمایید.

 

مرحله پنجم :

جهت نصب ماژول WHMCS کنترل پنل نمایندگی دامنه ResellerArea در سیستم WHMCS خود کافی است  فایل فشرده ماژول را در مسیر اصلی WHMCS هاست خود آپلود کرده و آن را Extract نمایید.
سپس لازم است وارد مدیریت WHMCS خود شوید و از مسیر Setup > Products/Services > Domain Registrars ماژول Resellerarea را یافته و آن را Active نمایید. پس از Active شدن ماژول مورد نظر در سیستم WHMCS لازم است API Key دریافت شده در مرحله سوم را در قسمت مورد نظر وارد کرده و در نهایت تنظیمات را ذخیره نمایید.

 

مرحله ششم :

در انتها اگر مایلید دامنه ها موجود در پنل نمایندگی دامین شما به صورت اتوماتیک با این ماژول کنترل شوند لازم است به مسیر Setup > Products/Services > Domain Pricing مراجعه کرده و رجیسترار دامنه های بین المللی را بر روی Resellerarea تنظیم کنید.

 

نکات تکمیلی نصب ماژول

جهت ثبت دامنه .ir توسط ماژول نیاز است تا فایل sample.additionalfields.php در پوشه resources/domains به additionalfields.php تغییر نام یابد. با این کار فیلدهای مورد نیاز ثبت دامنه ملی (شناسه‌های ایرنیک) در فرم سفارش فعال می‌گردد. در صورتی که فایلی با نام additionalfields.php از قبل روی هاست شما وجود داشته باشد، ابتدا با تغییر نام آن را غیر فعال نمایید، سپس مورد فوق را اجرا کنید.

همچنین در بخش تنظیمات ماژول واقع در Setup > Products/Services > Domain Registrars بایستی در فیلد Your IRNIC Handle شناسه ایرنیک خود را وارد نمایید تا در زمان ثبت دامنه شناسه شما به عنوان رابط مالی تنظیم گردد.

 

۴.۷/۵ - (۱۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)