فعالسازی و نصب گواهی SSL رایگان در هاست پلسک

 

همانطور که میدانیم، Plesk نام کنترل پنل خدمات میزبانی وب و یا همان هاست اشتراکی است که قبلا تنها برای سیستم عامل ویندوز مورد استفاده قرار میگرفت. امروزه کنترل پنل پلسک بر روی هر دو سیستم عامل یعنی لینوکس و ویندوز مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به این توضیحات و از آنجایی که پلسک همچنان به عنوان اصلی ترین کنترل پنل هاست ویندوز به شمار میرود و کمتر آن را در هاست لینوکسی مشاهده می کنیم، هر جایی که نامی از پلسک میبینید، احتمالا منظور کنترل پنل هاست ویندوزی خواهد بود. حال در صورتی که تمایل به استفاده از گواهینامه دیجیتال SSL رایگان بر روی کنترل پنل پلسک داشته باشید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید نصب گواهی SSL رایگان Let’s Encrypt را که یکی از اصلی ترین ارایه دهنده های گواهی SSL رایگان است را بر روی هاست ویندوزی یا هاست لینوکسی پلسک خود فعال کنید.

در همین ابتدای کار لازم است توصیه ای را به شما داشته باشیم. سعی کنید از گواهینامه دیجیتال رایگان SSL‌ تنها در شروع کسب و کار آنلاین و وب سایت خود استفاده کنید. پس از آنکه متوجه شدید که ایده و کسب و کار شما از آینده مناسبی برخوردار است، اکیدا توصیه می کنیم تا به جای استفاده از گواهی SSL رایگان از گواهی SSL تجاری استفاده کنید. با توجه به اینکه هزینه های گواهی SSL تجاری به نسب هزینه هایی که برای طراحی وب سایت، سئو و یا کلا مارکتینگ وب سایت خود در نظر میگیرید، هزینه ای نخواهد بود، اما از خدماتی استفاده خواهید کرد که شرکت ارایه دهنده گواهی، غرامت هایی را در صورت ایجاد مشکل بر روی خدمات خود به شما پرداخت خواهد کرد. در صورتی که در گواهی های SSL رایگان هیچ جبران خسارتی برای نشت اطلاعات، اطلاعات از دست رفته و یا هر خسارت دیگری بر روی وب سایت و اطلاعات کاربران شما ارایه نخواهد داد.

 

گواهینامه دیجیتال SSL برای وبسایت

 

 

 

مراحل فعالسازی گواهینامه SSL رایگان Let’s Encrypt در پلسک

 

حال با در نظر گرفتن توضیحات بالا، ما مراحل لازم را برای فعالسازی گواهی SSL رایگان Let’s Encrypt در ادامه خواهیم گفت تا با انجام آن بتوانید با صرف مدت زمان اندکی و تنها با چند کلیک بتوانید نسبت به فعال سازی گواهی دیجتال SSL رایگان خود در کنترل پنل پلسک اقدام نمایید. در همین ابتدای کار لازم است اشاره کنیم که امکان استفاده از گواهی SSL رایگان بایستی از جانب شرکت ارایه دهنده خدمات میزبانی وب شما فعال شده باشد تا بتوانید نسبت به فعال سازی گواهی دیجیتال رایگان خود اقدام نمایید. در صورتی که هاست ویندوز خود را از IRPOWER خریداری کرده باشید، IRPOWER این امکان را برای شما مهیا کرده است تا بتوانید با صرف چند کلیک آن را شخصا و در هر زمانی که تمایل داشته باشید فعال نمایید.

 

۱) ابتدا به کنترل پنل هاست Plesk ویندوزی خود وارد شوید. برای این منظور میتوانید از مقاله آموزشی نحوه ورود به کنترل پنل هاست ویندوزی پلسک استفاده کنید.

۲) در بخش Websites & Domains و سپس از بخش Security روی گزینه SSL/TLS Certificates کلیک نمایید.

 

آموزش نصب گواهی SSL رایگان Let's Encrypt در Plesk

 

 

۳) سپس در بخش مشخص شده در تصویر بر روی گزینه Install کلیک نمایید تا شروع تنظیمات صدور گواهی رایگان Let’s Encrypt اقدام شود.

 

آموزش نصب گواهی SSL رایگان Let's Encrypt در Plesk

 

۴) ایمیل آدرس خود را برای دریافت اطلاعیه‌های ضروری و بازگردانی گواهینامه SSL در کادر Email address وارد کنید و در صورتی که میخواهید گواهی رایگان برای تمامی دامنه و زیر دامنه ها از جمله وب میل و پروتکل های وب میل صادر گردد تمامی باکس ها را تیک بزنید و در نهایت روی دکمه Get it Free کلیک کنید.

 

آموزش نصب گواهی SSL رایگان Let's Encrypt در Plesk

 

نکته : در صورتی که در هنگام صدور گواهی خطایی مشابه تصویر زیر دریافت نمودید بدین معنی است که دامنه شما با آیپی سرویس میزبانی که اقدام نموده اید فراخوانی (Resolve) نمیگردد و می بایست بررسی در خصوص نام سرورها و رکوردهای A مربوط به DNS انجام شود تا دامنه با آیپی صحیح فراخوانی گردد. در تصویر زیر طبق متن خطا آیپی سرور ۱.۱.۱.۱ می باشد اما دامنه در حال فراخوانی با آیپی ۹.۹.۹.۹ است لذا صدور گواهی با موفقیت انجام نمیگردد.

 

آموزش نصب گواهی SSL رایگان Let's Encrypt در Plesk

 

۵) در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، دقایقی بعد گواهی صادر و بر روی دامنه و زیر دامنه های مشخص شده تنظیم و نصب میگردد.
 

نکات مهم در فعالسازی گواهینامه دیجتال SSL رایگان در Plesk

 

فعالسازی گواهینامه SSL‌ رایگان Let’s Encrypt بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان خواهد برد.

گواهینامه SSL رایگان صادره از Let’s Encrypt برای دامنه شما ۹۰ روزه خواهد بود.

توصیه میکنیم از گواهی SSL تجاری به جای گواهی SSL رایگان بر روی دامنه های خود استفاده کنید. برای خرید می توانید بر روی خرید SSL‌ کلیک کنید.

۴.۸/۵ - (۱۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)