آشنایی با پیش نیاز‌های مورد‌نیاز برای برپایی وبسایت

 

در دنیای امروزی مشاغل و کاربران زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارند که برای آشنایی با کار و حرفه شما، نیاز به فضایی قابل دسترس دارند تا بتوانند با محصولات شما آشنا شوند و با شما تبادل اطلاعات داشته باشند.
موثرترین و مهم‌ترین روش اطلاع‌رسانی، داشتن یک وب‌سایت است. پس احتمالا با این سوال روبرو می‌شوید که چگونه یک وب سایت داشته باشیم؟

 

چگونه می‌توانیم یک وب سایت داشته باشیم؟

 

 

ایجاد پیش نیاز‌های مورد‌نیاز برای برپایی وبسایت به مقدماتی دارد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم:

۱- انتخاب نام دامنه:

اولین قدم، انتخاب نام مناسب برای وب‌سایت می‌باشد. اسم سایت را بهتر است مرتبط با کار وحرفه‌مان انتخاب کنیم. در واقع نام وب‌سایت، همان دامنه است. دامنه‌ها از دو بخش تشکیل شده‌اند. بخش اول نام دامنه است و بخش دوم پسوند دامنه که این دو با یک نقطه از هم جدا شده‌اند.
به عنوان مثال در google.com، بخش اول یعنی “google” همان نام دامنه و بخش دوم یا “com.” پسوند آن می‌باشد. همواره شما می‌توانید پسوندهای متفاوتی برای دامنه خود انتخاب نمایید.

ما لیستی متنوع از انواع پسوند‌ها را برای ثبت در اختیار شما قرار داده‌ایم. لطفا در اینجا مشاهده نمایید.

پسوند‌های دامنه‌ها به دسته‌های متفاوتی تقسیم شده‌اند.
دسته اول: دامنه‌های Top Level عمومی (gTLD) مانند پسوند com.
دسته دوم: دامنه‌های Top Level عمومی جدید (NEW gTLD) مانند پسوند club.
دسته سوم: دامنه‌های Top Level ویژه (sTLD) مانند پسوند tel.
دسته چهارم: دامنه‌های ملی (ccTLD) مانند پسوند ir. برای ایران.

 

۲- تهیه فضا برای بارگذاری اطلاعات وب‌سایت:

برای ایجاد یک وب‌سایت، بعد از انتخاب نام یا همان دامنه، به فضایی برای بارگذاری اطلاعات خود نیاز داریم. به فضایی که برای نگه داری اطلاعات وب‌سایت شما استفاده می‌شود، هاست یا میزبانی‌وب گفته می‌شود.
میزبانی‌وب به شما امکاناتی می‌دهد که با آن می‌توانید با استفاده از نام دامنه مورد نظرتان، ایمیل ایجاد کنید و روی محتوای وب‌سایت خود مدیریت داشته باشید.

 

۳- راه‌اندازی وب‌سایت:

پس از خرید دامنه و سرویس میزبانی مورد‌نظرتان، وقت آن رسیده است که اطلاعات و محتوای وبسایت را طراحی و آماده‌سازی کرده و آنها را روی هاست قرار دهیم. برای انجام این کار می‌توانید با یک طراح وب سایت مشورت کنید و از ایشان کمک بگیرید.
البته اگر نخواهید از یک طراح سایت کمک بگیرید، می‌توانید از سیستم‌های مدیریت محتوا یا Content Management System‌هایی مانند WordPress ,Joomla یا … استفاده کنید.

ضمنا نصب CMS‌های متداول مانند WordPress بطور رایگان توسط IRPOWER انجام می‌شود.

 

نقش IRPOWER در هموار‌سازی راه اندازی کسب و کار اینترنتی

با توجه به توضیحات بالا با دو مولفه راه اندازی سایت یعنی ثبت دامنه مناسب و خرید هاست اورجینال آشنا شده‌اید. ما در IRPOWER مجموعه از بهترین‌ خدمات را برای شروع کسب و کار شخصی خود جمع آوری نموده‌ایم که با یک تیر دو نشان زده و هم دامنه و هم هاست خود را سفارش و حتی وبسایت خود را با خدمات رایگان نصب وردپرس ما، راه اندازی نمایید.

تنها دغدغه شما یادگیری نسبی وردپرس است و پس از آن شروع فروش اینترنتی شما و یا ارائه خدمات شما در بستر وب شروع خواهد شد. همچنین برای امنیت اطلاعات شما و تبدیل سایت شما به https ما خدماتی را در قالب خرید گواهینامه ssl ارائه می‌دهیم که با آن هم اعتماد کاربران و مشتریان خود را جلب خواهید کرد و هم یکی از فاکتور‌های امنیتی و بهینه‌سازی سایت شما برای موتور‌های جستجو رعایت خواهد شد.

در ادامه در صورت هرگونه مشاوره می‌توانید با پل‌های ارتباطی IRPOWER (تلفنی، تیکتی، ایمیلی) در ارتباط باشید.

موفق باشید.

۳.۵/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)