چرا باید IP ورودی سایت را مسدود کنیم؟

گاهی اوقات جهت تقسیم کردن ترافیک ورودی هاست یا جلوگیری از حملاتی که از خارج یا داخل کشور به سمت وب سایت یا سرور میزبان وب سایت شما ایجاد می‌شود، نیاز به ایجاد محدودیت هایی برای دسترسی‌های برخی از IP ها – که معمولا آی پی فیک و غیر واقعی خواهند بود – و اجرای روالی خاص برای هدایت آن‌ها به مسیر ها و دایرکتوری های دیگر واقعا احساس می‌شود! با این روش می توانیم از بسیاری پیش آمدها جلوگیری کنیم. در این مقاله ابتدا نحوه مسدود کردن IP‌های مشخص ورودی برای یک وبسایت را از طریق فایل htaccess هاست را مطرح می‌کنیم و در ادامه چگونگی ارجاع آن بازدیدهای غیر واقعی وب سایت را به صفحه‌ای خاص را دنبال خواهیم کرد.

 

آموزش مسدود کردن IP در فایل htaccess. و ارجاع آن به صفحه دلخواه

 

مسدود کردن دسترسی بازدیدکننده وبسایت برای IPهای خاص

۱) تمامی تغییرات باید در فایل htaccess. هاست وب سایت اعمال شوند. بنابراین به مسیر بارگذاری اطلاعات وبسایت در هاست بروید و این فایل را که معمولا Hidden است باز کنید. ممکن است این فایل را در هاست خود مشاهده نکنید که لازم است این فایل را در هاست خود ایجاد نمایید.

۲) کدهای زیر را به آخر فایل اضافه و آن را هاست خود ذخیره کنید:

 

order deny,allow
deny from IP.IP.IP.IP
deny from IP.IP.IP.IP
allow from all

این کد‌ها دسترسی دو IP ذکر شده که برای مثال درج شده اند را در آن وبسایت قطع می‌کند و با مراجعه به وبسایت با خطای Forbidden 403 مواجه می‌شود. به همین سادگی دیگر امکان دسترسی از آی پی های مورد نظر به وب سایت شما وجود نخواهد داشت.

 

چگونگی ارجاع IP‌های مسدود شده سایت به آدرس مورد نظر

۱- برای این کار کدی که در بخش بالا به فایل htaccess هاست وب سایت اضافه کردیم را به صورت زیر ویرایش میکنیم. لازم به توضیح است که در بخش IP اشاره شده  لازم است IP های خود را جایگزین این بخش کنید.

ErrorDocument 403 /403.html
<Limit GET HEAD POST>
SetEnvIf Request_URI "(\403.html)$" allowit
order deny,allow
deny from IP
deny from IP
Allow from env=allowit
allow from all
</Limit>

۲- یک فایل با نام html.403 را در همان مسیری که فایل htaccess. در هاست شما قرار دارد، ایجاد کنید و درون آن کد html که تمایل دارید به بازدید کننده با IP مشخص نمایش داده شود را وارد کنید. به همین سادگی مراحل انتقال بازدید کننده به آدرس مشخص از طریق فایل htaccess. در هاست وب سابت انجام شده و کار تمام است! حال چنانچه با استفاده از IP‌های محدود شده، به وبسایت مراجعه شود، صفحه طراحی شده با نام ۴۰۳.html بارگذاری می‌شود! توجه داشته باشید در صورتی که تمایلی به ایجاد فایل جدیدی ندارید یا فایل مشخصی وجود دارد که تمایل دارید آن به کاربر نمایش داده شود کافی است کد HTML بالا را با آدرس همان فایل آدرس دهی کنید.

در صورتی که قصد سفارش و خرید خدمات میزبانی وب و دامنه دارید یا دنبال شرکتی معتبر و با خدمات و پشتیبانی عالی هستید، خدمات هاست و دامنه IRPOWER را امتحان کنید.

۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)