جت بکاپ (JetBackup) پلاگین تکمیلی برای سیستم پشتیبانی گیری اطلاعات در cPanel (کنترل پنل هاست لینوکس) می باشد . این ابزار جایگزینی مطمئن برای اسکریپت ها و نرم افزار های مدیریت بکاپ میباشد که به کمک امکانات گسترده این پلاگین میتوانید از بخش های مختلف هاست بکاپ گیری نموده و یا هر زمان مایل بودید از بکاپ های موجود ریستور کنید.

کلیه سرویس های هاست cPanel و نمایندگی هاست cPanel مجهز به این پلاگین بوده و اگر از مشتریان ما هستید امکان مدیریت بکاپ ها در اختیار شما قرار گرفته است و بدون نیاز به تماس با ما قادر خواهید بود کلیه اطلاعات و یا بخشی از اطلاعات سایت خود را به تاریخ دلخواه بازگردانی نمایید.

 

آموزش بازگردانی و یا دانلود بکاپ در cPanel توسط JetBackup

 

الف) بازگردانی بکاپ کل اکانت (FullBackup) :

۱- ابتدا وارد سیپنل هاست خود شوید.

۲- بخشی به نام JetBackup در سیپنل وجود دارد که امکان ایجاد بکاپ و یا بازگردانی بکاپ هایی که از قبل توسط ما ایجاد گردیده است را فراهم میکند.

 

ریستور بک آپ از طریق JetBackup

 

۳- به منظور بازگردانی کل اطلاعات اکانت (شامل دیتابیس، فایلها، تنظیمات هاست و ایمیل ها و …) از گزینه Full Account Backups استفاده نمایید.

۴- پس از ورود به این بخش لیست بکاپ های موجود با تاریخ مربوطه نمایش داده میشود. هم اکنون میتوانید با استفاده از گزینه GENERATE DOWNLOAD در مقابل هر بکاپ اقدام به دانلود بکاپ و ذخیره بر روی سیستم خود نمایید.

به منظور ریستور بکاپ از گزینه RESTORE استفاده کنید.

 

نکته: کلیه اطلاعات فعلی شما پس از کلیک بر روی گزینه RESTORE حذف خواهد شد.

نکته: با کلیک بر روی گزینه GENERATE‌ DOWNLOAD یک نسخه از بکاپ روی هاست شما ذخیره میگردد و فضای هاست شما مصرف خواهد شد. بعد از دانلود میتوانید با کلیک روی گزینه Remove Download از همین قسمت فایل بکاپ ایجاد شده روی هاست را حذف نمایید تا فضای هاست شما آزاد شود.

 

۵- در صورت اقدام به ریستور، این عملیات در صف قرار میگیرد و در صورتی که به بخش Queue وارد شوید قادر به مشاهده ریستور بکاپ خود هستید. پس از پایان عملیات ریستور، این آیتم از قسمت Queue ناپدید خواهد شد.

 

نکته : مدت زمانی که عملیات ریستور طول میکشد به حجم داده های شما بستگی دارد لذا در زمان بازگردانی بکاپ منتظر باشید تا به طور کامل بکاپ شما بازگردانی شده و از صف حذف شود. 

 

ب) ریستور فایل ها یا دایرکتوری های دلخواه (File Backups) :

در این قسمت میتوانید هر فایل یا دایرکتوری که مایلید را بازگردانی کنید. بدین منظور بر روی گزینه FILE MANAGER مقابل بک آپ دلخواه کلیک کنید تا لیستی از فایل های سایت شما نمایش داده شود.

با انتخاب هر فایل یا فایل هایی که مایلید گزینه های Download Selected Files و Restore Selected Files فعال میشود که میتوانید اقدام به دانلود و یا بازگردانی آنها نمایید.

 

 

 

ج) بازگردانی بکاپ دیتابیس :

۱- بدین منظور بر روی گزینه Database Backups کلیک کنید.

۲- لیست بکاپ های موجود از دیتابیس ها به تفکیک نمایش داده میشود که میتوانید با کلیک بر روی گزینه GENERATE DOWNLOAD  اقدام به دانلود آن نموده و یا با استفاده از گزینه RESTORE آن را بازگردانی کنید.

 

 

نکته : در این فرایند کلیه اطلاعات فعلی دیتابیس شما حذف خواهد شد.

نکته: مدت زمانی که عملیات ریستور طول میکشد به حجم داده های شما بستگی دارد لذا در زمان بازگردانی بکاپ منتظر باشید تا به طور کامل بک آپ شما بازگردانی شده و از صف حذف شود. لذا اگر دیتابیس شما حجم زیادی دارد منتظر پایان ریستور بمانید.

نکته: با کلیک بر روی گزینه GENERATE‌ DOWNLOAD یک نسخه از بکاپ روی هاست شما ذخیره میگردد و فضای هاست شما مصرف خواهد شد. بعد از دانلود میتوانید با کلیک روی گزینه Remove Download از همین قسمت فایل بکاپ ایجاد شده روی هاست را حذف نمایید تا فضای هاست شما آزاد شود.

 

در صورتی که مایلید از اطلاعات فعلی اکانت هاست خود بکاپ بگیرید مطابق با راهنمای آموزش بکاپ گیری و دانلود از طریق سیپنل اقدام کنید. همچنین در صورتی که ارایه دهنده خدمات میزبانی وب شما بک آپ گیری ناقص یا نامطمئنی ارایه می دهد می توانید از خدمات هاست بک آپ IRPOWER برای بک آپ گیری و افزایش امنیت اطلاعات وب سایت خود استفاده نمایید.

ما مجموعه کاملی از لایسنس‌های مورد نیاز در زمینه میزبانی وب را گرد هم آورده ایم تا به سادگی بتوانید از نسخه قانونی بهترین نرم‌افزارهای مرتبط با میزبانی وب استفاده کنید. لایسنس های قابل ارائه شامل محبوب‌ترین پنل‌های مدیریت هاست مانند لایسنس سی پنل، سیستم عامل‌ تخصصی میزبانی وب CloudLinux، وب سرور قدرتمند LiteSpeed و … می‌باشد.

۴/۵ - (۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)