نحوه دسترسی به سرورهای لینوکس از طریق SSH

 

دسترسی به سرورهای لینوکس همواره امری دشوار بوده است. اما با استفاده از کد‌های SSH، دسترسی به به سرور‌ مجازی و اختصاصی لینوکس به راحتی قابل مدیریت می‌باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه دسترسی به سرورهای لینوکس از طریق SSH آشنا شوید.

۱) جهت دسترسی به SSH‌ یک سرور مجازی لینوکس، همواره به یک SSH Client مانند PuTTY نیاز دارید. ما در این فایل فشرده نرم افزار PuTTY و نرم افزارهای مربوط با آن را برای سهولت شما قرار داده‌ایم. لطفا آن را از حالت فشرده خارج کنید و همه‌ی محتوا را در یک پوشه قرار دهید.

۲) نرم افزار Pageant موجود در پوشه را اجرا نمایید. حال آیکون Pageant در کنار ساعت در نوار ابزار ویندوز نمایان خواهد شد.

۳) بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه New Session را انتخاب کنید.

 

آموزش دسترسی به سرورهای لینوکس از طریق SSH

 

 

۴) در بخش Host Name نام کاربری سرور اختصاصی یا مجازی(معمولا root می‌باشد) سپس کاراکتر @ و در نهایت IP سرور را وارد نمایید.

۵) پورت پیش فرض 22 می‌باشد که در قسمت Port نوشته شده است. نیازی به تغییر این قسمت نیست مگر آنکه پورت خاصی جهت دسترسی به SSH در اختیار شما قرار گرفته باشد.

 

آموزش دسترسی به سرورهای لینوکس از طریق SSH

 

 

۶) دکمه Open واقع در پایین پنجره را انتخاب کنید. سپس در صفحه SSH رمز عبور سرور ( سرور مجازی اورپا) را وارد نمایید. توجه نمایید رمز عبور در هنگام وارد کردن به دلایل امنیتی نشان داده نمی‌شود.

 

نکات قابل توجه:

  • چنانچه تمایل به ورود به SSH از طریق کلید (بدون استفاده از رمز عبور) دارید، به راهنمای تصویری نحوه ایجاد، جایگذاری و استفاده از کلید در سرور مراجعه فرمایید.
  • شما می‌توانید با وارد کردن یک نام دلخواه مانند My Server در قسمت «Saved Sessions» و انتخاب گزینه «Save» این سرور را در لیست خود ذخیره کنید تا از این پس بدون نیاز به وارد کردن IP و سایر مشخصات و تنها با انتخاب نام سرور خود به آن دسترسی داشته باشید.

در صورتی که برای خرید سرور مجازی خود نیاز به یک کارشناس دارید، می توانید خدمات مدیریت سرور ما را مشاهده بفرمایید و اگر قصد خرید سرور مجازی ویندوز را دارید، می‌توانید تعرفه‌های ما را مشاهده بفرمایید.

موفق باشید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا علاوه بر متن نظر، نام و ایمیل خود را نیز وارد کنید. (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)