نحوه تغییر نسخه PHP در Plesk

در این مقاله آموزشی از سایت IRPOWER قصد داریم نحوه تنظیم نسخه PHP در کنترل پنل پلسک را بررسی نماییم.

تنظیم نسخه php در Plesk

شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب برای مشتریان خود کنترل پنلی ارائه می‌دهند تا مشترکین بتواند فضای میزبانی خود را کنترل و مدیریت کند که در کنار کنترل فضای میزبانی این کنترل پنل‌ها خدماتی از قبیل پارک دامنه، ایجاد زیر دامنه، ساخت و مدیریت پایگاه‌داده، کنترل آمار وبگاه و مدیریت پست الکترونیک نیز قرار دارد. یکی از این کنترل‌پنل‌های پرکاربرد و مشهور کنترل پنل پلسک نام دارد .

 

کنترل پنل پلسک (Plesk ONYX)

 

پلسک یک کنترل پنل محبوب مدیریت هاست وب سایت است که هم برای هاست لینوکس و هم برای هاست ویندوز قابل استفاده می باشد. با استفاده از کنترل پنل هاست پلسک (Plesk) شما کاملاً می توانید به طور خودکار تمام وظایف مربوط به میزبانی وب و یا کسب و کار روزانه خود را انجام دهید.

تنظیم نسخه php در Plesk

این نرم افزار اولین بار در سال ۲۰۰۱ در روسیه توسط شرکت Plesk منتشر شد و در سال ۲۰۰۳ به شرکت SWSoft فروخته شد که در سال ۲۰۰۸ به Parallels تغییر نام یافت و در دسامبر ۲۰۱۵ به یک نهاد تجاری جداگانه تبدیل شد. در مطلب ویژگی های کنترل پنل Plesk Onyx شما میتوانید با دیگر ویژگی های این کنترل پنل محبوب ویندوزی اشنا شوید.

 

زبان برنامه نویسی PHP

 

PHP یک زبان برنامه نویسی تحت وب بسیار گسترده است که همواره در کنار سایر زبان های برنامه نویسی پیشرفت چشم گیری دارد. این پیشرفت در سالیان اخیر با اضافه شدن و تغییرات مختلفی در ماژول های PHP اتفاق افتاده است. به همین دلیل در سالیان مختلف سیستم های مدیریت محتوا، افزونه ها و پلاگین های مختلف جهت بهبود سعی می کنند از بهترین گزینه ها و ماژول ها استفاده کنند.

با توجه به پشتیبانی هاست ویندوز ارائه شده توسط IRPOWER امکان استفاده از نسخه های مختلف PHP در هاست ویندوز فراهم شده است.

اسکریپت های مختلفی نظیر WordPress و Joomla و یا Drupal و… از این زبان برنامه نویسی بهره میبرند.

در همین راستا ممکن است شما در هنگام نصب و استفاده از یک افزونه با خطایی مبنی بر همخوانی نداشتن نسخه PHP خود برخورد کنید. جهت رفع این موضوع باید نسخه PHP را در پنل خود تغییر داده تا افزونه یا سیستم مدیریت محتوای شما بدون مشکل به کار خود ادامه دهد.

 

تنظیم نسخه PHP در کنترل پنل پلسک (Plesk ONYX)

 

جهت تنظیم نسخه PHP در Plesk لازم است ابتدا با مطالعه راهنمای ( نحوه ورود به کنترل پنل Plesk ) به کنترل پنل پلسک خود لاگین نمایید. سپس از بخش تنظیمات گزینه PHP Setting را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده میتوانید نسخه فعلی تنظیم شده را در کنار نام این گزینه مشاهده نمایید.

تنظیم نسخه PHP در کنترل پنل پلسک

در ادامه از قسمت PHP support – PHP version میتوان نسخه دلخواه PHP را انتخاب و ان را بر روی هاست خود فعال نمایید.

 

نکته : پس از انتخاب، ماژول ها و تغییراتی که پس از تایید، اعمال خواهد شد را در بخش Performance Settings خواهید دید.

 

پس از چند لحظه نسخه PHP تغییر خواهد کرد و شما به صفحه اصلی ارجاع داده می شوید.

در صفحه اصلی در مقابل PHP Settings نسخه جدید تنظیم شده نمایش داده می شود.